Bilmek istediğin her şeye ulaş

Takma kirpik nasıl takılır? Kullanırken nelere dikkat edilmelidir?


  • Öncelikle amacınıza ve teninize uygun bir kirpik seçmelisiniz. Gece kullanmak için siyah renkler seçmek daha uygundur. Fakat kendi kirpikleriniz doğal olarak açık renk ise koyu kahverengi tercih edebilirsiniz.
  • Seçimden sonra kirpiğin yapıştırılacağı bölgenin temiz olması gerekir. Aksi durumda kirpiğin yapışırlığı azalır. Bunu hallettikten sonra kirpik boylarını ayarlamak gerekir. Takma kirpik genişliği göz kapağınıza uygun şekilde kısaltın. Mutlaka doğal kirpik çizgisini takip edin. Gereğinden fazla uzun takma kirpikler abartılı ve yapay durur.
  • Yapıştırma için mutlaka takma kirpiklere özel yapıştırıcılardan kullanın. Yapıştırıcıyı kendi kirpiğinize değil takma kirpiğe uygulayın. Ayrıca siyah yapıştırıcı tercih ederseniz gözlerinizi belli edersiniz ve topaklanma görüntüsünü en aza indirirsiniz. Yapıştırıcıyı uygulamak için kürdan, yapıştırma içinse cımbız kullanın. Yapıştırma işlemi sonrası tam kuruduğundan emin olduktan sonra kirpik kıvırıcı kullanabilirsiniz.
  • Takma kirpiği çıkarmak için göz makyajı temizleyici kremi bir parça pamuğa sürün. pamuğu gözlerinizde 30 saniye kadar beklettikten sonra takma kirpiği hafif hareketlerle çekin ve çıkarın.
  • Paylaş