Bilmek istediğin her şeye ulaş

Taksim Gezi Parkı Direnişi bir 'Devrim' olabilir mi?

Sayılara aldanmamak lazım. %50 oy veren kitle de önemli değildir. Çünkü bu ülkede Adnan Menderes asılırken oy verenleri evlerinde çaylarını yudumladı, bir tane dahi cam kırılmadı.

Devrim için milyonlara ihtiyacınız yok, devrim kalifiye 1.000 kişi ile de yapılabilir. Bu insanlar bir yere kadar taşır sonra bir bakarsın ki milyonlar sokakları doldurur.

Velhasıl kelam Taksim'den henüz bir devrim çıkması mümkün değildir. Ancak çok büyük bir eşik aşılmıştır, korku duvarı yıkılmıştır. Ki meydanın şu anda devrim gibi bir talebi de yoktur. Muhatap alınmak, önemsenmek istiyor hepsi bu.

Şu yönden bir devrimdir. Türkiye'de ilk defa hemen her kitle yanyana kavgasız bir amaç uğruna yürümeyi başarmıştır. Bu da bir devrimdir.
  • Paylaş
Gezi Parkı Direnişi, halkın tepkisinin gelebileceği noktaları görme adına ciddi bir "Devrim" niteliğindedir (not: soruyu Taksim Gezi Parkı Direnişi olarak değiştiriyorum). Halkın belirli bir etnik, siyasi, dini kimliğe bağlı olmaksızın, halk olarak başkaldırısını temsil eden ciddi ve kendiliğinden organize bir direniştir. Ülke genelinde; fiziksel ve köktenci bir devrim niteliğine ulaşmayabilr ancak ruhlarda ve beyinlerde bu noktaya ulaştı, ulaşıyor ve ulaşacak.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

845 Görüntülenme5 Takipçi2 Yanıt