Bilmek istediğin her şeye ulaş

Taksim Gezi Parkı'nda yaşanan olaylar hakkında ne düşünüyorsunuz?

"Ben bir 'Çınar ağacıyım' Taksim Gezi Parkı'nda Ne sen bunun farkındasın, ne de polis farkında!"
(Sevgiseli)
 • Paylaş
2

Şaman, Bunu en tepeye çıkartabilecek bir sihirli değneyim olsaydı inan çınnnn diye üstüne vurmuş ve en tepeye çıkarmıştım C:

Sevgiseli, Soruyu okuyunca birden aklıma geldi. :) Ama cuk oturdu. Teşekkürler. :)

Gezi Parkı'nda yaşanan olay öncelikle tam bir sosyal medya başarısıdır. Twitter olmasaydı herhalde gazetenin alt köşelerinde küçük bir haber olarak kalacaktı. Gezi Parkının yıkılması elbette İstanbul'un veya Taksim'in sonu değil , zaten insanların protestosu oradaki ağaçlardan öte kendilerinin yok sayılması, asıl o parkın sahibi olan halkın dikkate alınmamasıdır. Diğer taraftan, bu haklı eylemi siyasi avantaja dönüştürmek isteyenlerin olduğu da aşikar ancak buna izin verenin hükümet olduğu da ortada. Tek korkum oradaki masum insanların olası bir hükümet ve hükümet karşıtları arasındaki çatışmada zarar görmeleri. İnşallah bu hareket bazı şeyleri değiştirir ve ülkeye yarar sağlar..
 • Paylaş
Uzaktayım eylem yok bildiğim kadarıyla burada birde yaş sorunum var küçüğüm.

Ama şunu görüyorum ki hükümet orantısız güç kullanıyor yüzlerce yararlı ve ölülerde varmış.

Orada bulunan direnişciler açıkladı polisler dükkanları yakıp yıkıyormuş direnişcilere suç atmak için. İktidar politikası bu terör örgütü olsa bir şey yapmazlardı. Sırf Türk oldukları için orantısız güç. Şahsiyetsiz bir liderimiz var.
 • Paylaş
Nöbete devam ama bilgisayar başında değil. Klavyeleri bırakın akşama bekliyoruz!

Bu defa duvara tosladılar!
 • Paylaş
Ankaradan bile buradaki yalanları görebiliyoruz. Hükümet ülkeyi santim santim satıyor. Yalanlar o kadar aleni ki mızrak çuvala sığmıyor artik. Hiç sevmediğim sırrı süreyya önderi bile kahramanım yaptı AKP . Hala hangi akıl itibar eder bu sermaye hükümetine anlamıyorum.
 • Paylaş
2

Hakan, ANKARADA HER YER TAKSIM . HER YER DIRENIŞ, GAZLANDIK EY HALKIM

Hakan, Test ettim gaz da da Buff candır

Gerçekten günümüz Türkiye'si ne hale gelmiş. Çok yazık bu hükumete.
 • Paylaş
Artık bu soru, "Kadıköy' de neler oluyor ? "şeklinde değiştirildi.
 • Paylaş
3

Şaman, Hadi onu da siz sorun.

Eskiz, İlgi azaldı gibi, gram bilgi akışı yok. İnsanlar bulaşmak istemiyor sanırım bu mevzuya artık. Üzücü ama düşünme kısmına bile üşeniyorlar. Sorulsa da, cevap kısmı havada kalır gibime geliyor:)

Şaman, Burada zaten belki beş kişi hariç tık yoktu, hala da durum aynı...

Yaşanan olaylarda bazı polis memurlarının orantısız güç kullandığını kimse inkar edemez; cumhurbaşkanı uyardı, bazıları üstünde ne kadar etkili olacak bilemeyeceğim.. Evet herkes ister ağaçlara zarar gelmesin, temiz bir ortamda yaşayalım, ağaçlar sökülüp yerine gereksiz 'AVM' yapılmasın.. Ama bunu daha güzel bir dille ifade etmemiz gerekmez mi?

Tamam çevreci davranıp doğal ortamı korumaya çalışmak güzel bir davranış ama diğer yandan barikat kurmak için ağaçları söken, çevredeki esnafa zarar veren, kaldırım taşlarını yerinden söküp kendi polisine karşı silah olarak kullananların çevreciyim demesine inanmakta zorlanıyorum.. Resmen haklı iken haksız duruma düşmelerine sebep oluyor, onun yerine etrafa zarar vermeyen mitingler ya da herneyse yapılabilirdi, en azından olaylar bu raddeye gelmezdi hatta dış basında Türkiye aleyhine haberler çıkmazdı,
hele yaşananların bazı ünlüler tarafından sosyal medyada yalan yanlış bilgilerle desteklenmesi ateşe körükle gitmek gibi bir şey. Halbuki onların olaya daha çözümcül bir şekilde bakarak halka yön vermeleri gerekir diye düşünüyorum.

Ve yönetimin ivedilikle yumuşatıcı açıklama yapmasını bekliyorum, masum insanlara ve halkı yatıştırmak için insancıl yöntemler kullanan polislere daha fazla zarar gelmesin isterim.. Hepsinin bizim vatandaşımız olduğunu unutmamamız gerekir.
 • Paylaş
1

Sorumsorumsak, bana böyle yapacaklarına kesilen kesilecek ya da sözde kesilecek ağaçlara inat millet birlik olup ağaç dikseydi belki rte şimdiye gelin projeyi değiştirelim derdi gibi geliyo..gerçi zaten artık iş bugün itibariyle amacından saptı görüyoruz...

Amacından saptığını düşünüyorum.. Bir cevre eylemi iken siyasi propagandalara, kışkırtmalara dönüştü.. Arap baharı gibi bir şey yaşanacağından umudu olanlar var.. Uluslararası gündeme taşıyarak destek bulmaya çalışıyorlar ama aslında o insanlar ne olduğunu bilmeden mesajlar yazıyor fotoğraflar yolluyor.. Avrasya maratonunu taksim yürüyüşü, paraşüt kazası geçiren adamı panzerin altında kalmış, hatta Tahrir Meydanı'nı Taksim diye gösterenler bile var ve halk buna inanıyor. Ciddi bir bilinçsizlik oluşmuş durumda.. #tayyipistifa hashtag'i başladı, ki bu zaten amacın "ağaç" tan çok daha fazlası olduğunu gösteriyor.
 • Paylaş
Suskunluğum ilk başta olayları desteklememdendi, hatta bu eylem oluyorsa artık Türkiye'de bir şeyler gelişiyor insanlar okuyup bilinçleniyor diye düşünüyordum ama ne zamana kadar, bazı kendini bilmezlerin masum insanlara hadi sizde taş atın atmazsanız döveriz görüntüsü vermesine kadar.. Ne oldu; artık 'tayyip park kimin bizim çekil git burdan' olayı geçildi eylem kimin oldu.. Kimin sayesinde tabi ki amacı kötü insanlar sayesinde.. Ayrıca polisin orantısız güç kullandığı doğru ama bir de şu açıdan bakın eğer eylemin yapılması istenmeseydi baştan polise her yer tutturulmaz mıydı? Tutturulurdu dimi.. Ama şöyle bir olaylara bakınca yine orantısız yani :D ayrıca RTE'den kucaklayıcı bir konuşma beklerdim yani ben olsam öyle yapardım çünkü olaylar ilk başta masum olsa da sonra azıtıp tozutacak belli buradan. Ama ben asıl olarak 'projeyi beğenmiyorsanız temsilcinizi seçin gelin' derdim ama o zaman da ne olacaktı, daha büyük kavga olacaktı.. Her neyse ben artık kavga bitsin insana zarar gelmesin ne bu şiddet bu celal diyorum ayrıca bostan kalabalık yapan çevreciyim diyenlere de Acarkent, Beykoz, Koç Üniversitesi yapılırken neredeydiniz, derdiniz fesatlık çıkarmak demi? diyorum..
 • Paylaş
Şehircilik anlayışı mı? Türkiye'de bu anlayış ne zaman var ola geldi ki, bu aymaz adamlarda olsun. Ama biraz da iğneyi kendimize batırmamız gerekmiyor mu? Aklımızın başına gelmesi için ille denizin bitmesi mi gerekiyordu?
 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

Eş Anlamlı Soru Ekle

 • Taksim Gezi Parkı'nda neler oluyor?

 • Sosyal medya olmasaydı Taksim Protestolarından haberimiz olur muydu?