Bilmek istediğin her şeye ulaş

Taksim Gezi Parkı'ndaki olaylarda dış güçlerin etkisi var mıdır?

Başlangıcında ve ya gelişiminde Düzenle
Hemen her politik oluşum, düşünce, grup herkese açıktır. Bu kapılardan elbette yerli ve yabancı istihabarat birimleri giriş yapar. Kendi çıkarları doğrultusunda biçimlendirmeye çalışır. Bu yadsınamaz bir gerçektir.

Hemen her olayı istihbarat örgütlerini de olayın bir parçası kabul ederek yorumlayan ben dahi Gezi Parkı konusunda böyle bir provakasyonun, yönlendirmenin olmadığına hiçbirşeyden emin olmadığım kadar eminim. Mutlaka Taksim'de CIA, MOSSAD, MI6 gibi istrahbarat kurumlarının temsilcileri vardır ki bunlar bilgi toplamak adına, nabzı görmek adına ordalardır.

Eğer illa bir provakatör aranacaksa bu aşırı güç kullanımı yapan bu konuda İsrail'in Filistin'li insanlara yaptığı zulümle yarışan Emniyette'dir, Valiliktedir, İçişleri Bakanlığında'dır. Varsa provakatörleri burda aramak lazım. Varsa provakatör BB Erdoğan'ın yanındaki metin yazarlarının, danışmanlarının arasındadır, meydandaki çiçek çocuklarda değil.
  • Paylaş
Demokratik hakkını arayan halka öldüresiye girişenler kesinlikle yerli olamaz. En azından emir yetkisi olanlar dış mihrak olmalı. Ben Amerikan ya da gayri Müslim Arap lobisinden şüpheleniyorum. Dış mihrak güdümlü inşaat ve rant lobileri de olabilir.
  • Paylaş
Bütün devletler diğer devletlerin zayıf anını kollar. Misal Beşar Esad ile Tayyip Erdoğan ailecek tatil yaptı bodrumda, kardeş diyorlardı birbirlerine ama Suriye'de sorunlar çıkınca Erdoğan Esad'ı iki dakka da gömdü, bugün ise can düşmanı bu iki lider.

Gezi parkında her şey süper başladı; 3-5 ağaç, 50-60 gösterici. 3 gün sonra masum insanlar dövüldü, çadırları yakıldı. Taciz ve tahrik edildi, sabahın 5'inde uyurken hem de bu insanlar. Sonra olaylar büyüdü, büyüdü Erdoğan devlet adamlığı yerine, kabadayı gibi hakaret etti bu insanlara. Onuru olanlar bu duruma karşı bir daha sokaklara çıktı. Sayı milyonu geçti, 67 ilde eylem oldu, arada yabancı istihbarat çalışmaları tabii ki olmuştur. Başta da dedim her devlet bu durumdan faydalanır zaten. Ama bu eylemde provokasyonu bizzat başbakan Erdoğan yaptı diye DÜŞÜNÜYORUM.

Dış güçse Erdoğan evet dış güçlerin etkisi var o zaman.
  • Paylaş
1

Hakan, Ayrıca , demokrasi ile çözemediğin olayları gaz ve polisle de çözemeyince, başarısızlığı dış güçlere yıkmak, basiretsizliktir . Bu olayların dışarıdan yönetildiğine inanmak saflık. Söylemek ise komple geri zekalılıktır. Elbette dış güçler var ama diğer yazarların da bahsettiği gibi organizasyon da elbette yoklar. Artık görün bu %100 halk işi. Göstericiler dün kuran okudu yaw, kimse de bişiy demedi hatta israil bayrağı yakmaya çalışana engel oldular. Kör, yalaka, yandaş medya bokun içinde tenya arıyor hepsi bu.

Uzaylıydı onlar ben gördüm ufoyla geldiler
  • Paylaş
“Paranoyakça" sorulara, rasyonel yanıt arayışları:

kuyerel.org/yazarlarimizyazigoster.aspx?...
  • Paylaş
Uzaylılar!
  • Paylaş
EVET ABD NİN PARMAĞI VARDIR BU İŞTE
  • Paylaş
1

Şaman, Kaynaklandırabilir misiniz bu bilginizi?

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1626 Görüntülenme12 Takipçi7 Yanıt