Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kadınlar acıya/ağrıya daha dayanıklı olduklarını iddia ediyorlar. Peki neden erkeklere göre daha çok ve sık bir yerlerinin ağrıdığından şikayet ederler?

Dayanıklı olmakla ilgi beklemek aynı şey değildir ... :)
 • Paylaş
Aklıma gelen bir kaç nedeni;
 1. Gerçekten bir yerleri sürekli ağrıyordur. Çünkü kadınlar erkeklere göre daha hassastır ve ağrı eşiği daha alçakta olabilir. Ancak bu ağrıya dayanıksız olduklarını göstermez. Hatta ne kadar dayanıklı olduklarını gösterir. Çünkü bu yapılarına rağmen dayanıklılıklarını ve güçlerini korurlar.
 2. Diğer bir nedeni sürekli bir yerlerinin ağrıdığı söyleyip, ilgi çekmek ve dikkati toplamak olabilir. Kadınlar ilgi ister bunu sağladıkları yollardan birisi de sağlıktır. Her ay düzenli olarak çektikleri o ağrının bedeli olarak ilgi istemeleri olağan tabi...
 3. Erkeklerin soğuk kış günlerinde üzerindeki ceketini arkadaşına uzatıp tshirtle gezdiği bir toplumda yaşıyoruz. Bu durumda bile üşümüyorum diyen erkekler genelde dayanıklı olduklarını göstermek için var oluyor. Ağrıdan şikayet etmek onlar için güçsüzlük göstergesi olabilir.
 • Paylaş
Dusun sen ne kadar aci/agri cektiklerini...
 • Paylaş
Erkekler sürekli otururken popolarının ağrıdığını söylemeye utanıyorlar da ondan!! : P

Kadınlar genelde yorgunluktan sızlanırlar çünkü. Ama ciddi anlamda katlanılması gereken bir ağrıya erkekler kadınlardan daha zor dayanıyor.
 • Paylaş
4

Şaman, Diş hekimi olarak en iyi siz biliyorsunuzdur :D yalnız öyle bir şey olmadığını kanıtlayan deneyler var... Sadece normal doğum yapmış kadınların daha dayanıklı olduğu biliniyor.

Sinem Yıldız Çiftlikli, Diş hekimi olarak şunu söyleyeyim, 2 tane normal doğum yaptım, bu koltuktaki kadar korkmadım, diyen kadınların sayısı az değil. Ama benim bu konudaki gözlemim de kadınların daha dayanıklı oldukları yönüne :) Anestezi yaparken avazı çıktığı kadar bağırıp kliniği inleten hastam erkekti mesela :)))

Şaman, Bir diş hekimiyle yazışırken bile o matkabın sesini ve titreşimini hissedebiliyorum, korkudan ne yazacağımı bilemiyorum. Bir gün elinize düşebilirim korkusuyla suyunuza gitmem gerekli; haklısınız hocam muhakkak kadınlar daha dayanıklıdır C: Damağa yapılan iğne de bazen çok acıtıyor...

Sinem Yıldız Çiftlikli, Aerotoru matkap olarak gördüğünüz sürece korkmaya devam edeceksiniz :) Diş hekimi koltuğundaki ağrı eşiği büyük çoğunlukta yüksek zaten. Bunda konu komşunun abartılı deneyimlerinin de çok çok ciddi etkisi var. Ama dayanıklılık farklı bir şey, bence onu da etkileyen şey ağrının hangi dereceye kadar çıkabileceğini kestirememek. Gastritimden biliyorum! :S

Kadınlar yaratılış olarak hassas ve narin varlıklardır ... ama doğum olayında ne kadar dayanıklı ve güçlü olduklarını gösteren bir durumdur... Günlük hayatta hem fizyolojik hem de psikolojik olarak erkeklere göre daha hassaslar şikayetler bu yüzden...
 • Paylaş
Bence kadının daha dayanaklı olduğunu gösterecek bir örnek birde psikolojik ve fiziksel engeller olmadan. Genel olarak erkekler kadınlardan daha güçlü öylede olmalı fakat o kadar çok kadınlarda olduğunu söyledikleri özellikleri onlara ait ki sadece bu yüzden kalıp cümleler var. Bir kadının hasta olduğunda yaptığı nazla erkeğinkini karşılaştırmanız bile yeterli olacaktır. Tüm yazdıklarımda genelleme yaptım.

 • Paylaş
Katlandiklari bukadar aci/agriyi artik birisinin farketme ozaman gelmis demektir
 • Paylaş
Başım ağrıyor demedikçe sorun yok : -)
 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

742 Görüntülenme11 Takipçi8 Yanıt

Eş Anlamlı Soru Ekle

 • Neden kadınların sürekli bir yerleri ağrır?

 • Kadınlar acıya daha dayanıklı mıdırlar?

 • Acıya çok dayanıklı oldukları halde kadınların sürekli bir yerlerinin ağrıdığından şikayetçi olmaları şımarıklık mıdır?