Bilmek istediğin her şeye ulaş

Tanrı ve kadın arasındaki bağ hakkında ne düşünüyorsunuz?

Tanrı var mı yok mu sorusunu atlıyoruz. Tanrı kadının lehine taraf tutuyor olmalı diye düşünüyorum. Erkekler de kadına baskı yaparak bu durumu dengelemeye çalışıyorlar, bana tam bir kara mizah olarak gözüküyor. Kadınlar evrimin sihirli tılsımı olan doğurganlığı taşıyorlar. Bu yüzden de doğada seçici olan her zaman dişi oluyor, erkek ne yaparsa yapsın eylemlerinin çoğu kendini kadına beğendirmek oluyor; üremek için. Erkek kuş bile dans ederek dişinin dikkatini çekmeye çalışıyor yahu. Sanırım tüm bu olanların bilinçdışı farkında olan erkek, kadının doğurganlığını taklit ederek sanata yöneliyor ve doğadaki üstün durumunu kıskanıp baskı yapıyor.
  • Paylaş
Mirac gecesi Cehennemi gösterdiler, çoğunun kadınlar ve zenginler oldugunu gördüm cennete dahil edildim çogunun erkekler ve fakirler oldugunu gördüm. Peygamber efendimizin hadisi bu. Bence bu hadisi az araştır yazını ona göre tekrar gözden geçir derim.
  • Paylaş
2

Özge Küpeli, Evet aydınlattınız beni, soruma da tam uygun bir cevap oldu.
Ben cehennemde kim daha çok yer kaplıyor? gibi bir soru sormadım, saçmalık olurdu zaten. Kadın ile Tanrı arasındaki bağdan bahsediyorum. Kadınların cehenneme daha yakın olduğunu söylemekten büyük keyif alıyorsunuz sanıyorum.

Herneyse, iyi günler size.

Ahmet Kocabıyık, Bu dünya kadınlar olmadan sadece erkeklerle çekilmez bir yer olurdu bunu yürekten söylüyorum. Kadınlara karşı almış aldığım bir tavır yok. Kaldı ki erkek olarak cennetteki erkeklerin fazla olması benim cennete gideceğim anlamına gelmiyor sizin için de bu durum geçerli. Evet hadis kadınlar açısından can sıkıcı bir hadis ama çoğunluğun arasında olmamak sizin elinizde olan birşey.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

234 Görüntülenme9 Takipçi2 Yanıt