Bilmek istediğin her şeye ulaş

Tarafsız okuyup hak verebileceğim, realist diyebileceğim bir eleştirmen (siyasi konuda) ismi istiyorum. Var mı böyle biri?

Tarafsız siyasi eleştirmen olmaz. Kişi siyaseti eleştirecek kadar bilgiliyse mutlaka bir tarafa da meyilli olur. Zaten bu tarafsızlık merakını da anlamıyorum. Bir demokraside yaşayan her seçmen taraf tutmalıdır. Yoksa herkesin geçersiz oy vermesi gerekir. Taraf olmazsa demokrasi de olmaz. Taraflar olmazsa polemik olmaz, polemik olmazsa gündemde olması, tartışılması gereken konular hiçbir zaman tartışılmaz ve çözülmezler. Demokratik bir ülkede köşe yazarları sesi çıkmayanların sesi olmak zorundadır. Politikayı etkileyecek, ona yön verecek yazılar yazmalılardır. Basın normal olarak demokrasiyi kontrol eden organ olmalıdır ki bunu da zaten ülkemizdeki iktidar partisi de gayet iyi bilerek basını boyunduruğu altına almıştır... .
  • Paylaş
Dostum tarafsız denebilecek bi yazar zor bulursun. Tamam kişi gerçekten tarafsız olabilir ama piyasada bir çok yazar hakkında onlarca yaftalama yapılmış durumda. Sana önerim ise uç kesimlerden oluşan bi 5-6 yazar gurubunu takip et. Bunların yardımıyla tarafsız görüşünü oluşturman daha kolay olur.
Uç kesim olarak önerebileceklerim ise; Mümtazer Türköne, Nazlı Ilıcak, Ali Bulaç (cemaat kanadı), Mehmet Özdil, Bekir Coşkun, Ertuğtul Özkök, Uğur Dündar, Emin Çölaşan (cumhuruyetçi kanat), yeni Türkiye sevdalıları ise başta Mehmet barlas olmak üzere, Abdurrahman dilipak, Rasim Ozan Kütahyalı... Kürt siyasi oluşumuyla ciddi anlamda ilgilenen ise Hasan Cemal benim bildiğim.
Kolay gelsin
  • Paylaş
Gazeteci ALİ İSMAİL SAYMAZ bence türkiyedeki en tarafsız gazeteci :)
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

239 Görüntülenme7 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları