Bilmek istediğin her şeye ulaş

Tarih bölümü okuyanların iş imkanları ve çalışabilecekleri yerler nelerdir?

Bence en akla yatkın olanı ya ileride sektör değiştirmek ya da akademisyenliğe yönelmektir. Zira günümüz şartları... Oysa ne de güzel bölüm.
  • Paylaş
Tarihçiler genel olarak POMEM'den devam ederler ancak Bölüm olarak Arşiv ve Kütüphanelerde görev alabilmektedirler. Ayrıca bölüm devamı olarak Üniversitelerde yüksek lisans ve doktora yaparak öğretim görevlisi olma şansı var tabi baya zahmetli bir iş ama tarih bir hobidir boşuna dememişler geçmişini bilmeyen geleceğini göremez diye. . .
  • Paylaş
Benden -profesyonel anlamda- uzak bir disiplin.

Ancak böylesi güzel disiplinler, başka disiplinlerle birlikte çok güzel iş imkanlarına sebep olabilir. Örneğin, tarih bölümünden sonra ekonomi okunursa, o iktisatçı, diğer meslektaşlarından farklı bir bakış açısına sahip olabilir.
  • Paylaş
Nerelerde çalışılabileceğini bilmem ama şunu söylemeyi kendime borç bilirim.toplumumuzdaki çoğu kişi bıırakın tarihi üzülerek söylüyorum İstiklal Marşımızı yazan milli şaiirimiz Mehmet Akif ERSOY u bile bilmiyor. Eğer her tarihçi, kökenimizi yani Osmanlı Devletiini, daha da geri gidersek geçmişteki Türk toplumlarını kısaca tarihimizi toplumdaki bireylere anlatırsa toplumumuz cahil olmaktan kurtulur.
Şunu da belitmek isterim ki geçmişte çok fazla tarih yapmışız ama yazamamışız. Eliin basit bir devleti basit tarihihi övüne övüne anlatıyor.Pekş ya biz?
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

272 Görüntülenme6 Takipçi4 Yanıt