Bilmek istediğin her şeye ulaş

Tarihe geçmiş en önemli hayatta kalma mücadeleleri nelerdir?

  • Belgesel izlemiştim uzun zaman önce tam olarak kişiyi ve geçen yerleri hatırlamıyorum. Çölde yapılan koşu maratonunda koşuculardan biri yolunu kaybeder ve bütün aramalara rağmen bulunamaz. Bu zamanda günlerce açlıkla ve susuzlukla mücadele eden koşucu kendi idrarını içerek bir süre hayatına devam eder. Günler sonra bulduğu türbede bir süre yaşamaya devam eder ilk olarak orada bazı yarasaları yakalayıp, onları çiğ olarak yer ve yaşamaya devam eder. Daha sonra kurtulamayacağını anlayıp ailesini düşünüp bir gün bileklerini kesip intihar eder. Ancak mucizevi şekilde sabah uyanır çünkü günlerdir sıvı tüketmediği için kan akışı zaten durma noktasındadır ve onu öldürecek kadar bileklerinden akmaz. Bu olay ona inanılmaz bir yaşama enerjisi verir ve arayışları sonunda bir yerleşim merkezine ulaşır ve hayatta kalmayı başarır...
    Yaşam Mücadelesi

  • Paylaş
Uruguay Hava Kuvvetleri Uçuş 571 ya da And Dağları uçak kazası, havacılık tarihinde özel yeri olan bir uçak kazası. 13 Ekim 1972 tarihinde 45 kişiyi taşıyan bir uçak And Dağları’na çarpıp düşmüş, hayatta kalan 16 kişi ancak 23 Aralık 1972 günü kazanın üzerinden iki aydan uzun bir süre geçtikten sonra kurtarılabilmiştir.

Hayatta kalan 15 kişi ölen yolcuları yiyerek yaşama tutundu ve kazadan 61 gün sonra kurtarıldı.

tr.m.wikipedia.org/wiki/uruguay_hava_kuvvetleri'nin_571_sefer_say%C4%B1l%C4%B1_u%C3%A7u%C5%9Fu#section_1

  • Paylaş
Yamyamların tarihte hayatta kalmak için insanları yedikleri bilinir. Yaşamlarını sürdürebilmek için insanları yemişlerdir. Arkadaşlarını, sokaklardaki insanları yemişlerdir. Seri katiller ve psikolojik rahatsızlıkları olanlar  haricinde, mecburen insan yiyenler en büyük hayatta kalma mücadelesini gösterenlerdir.

Yaşam Mücadelesi
  • Paylaş
1

Hasan Veli, National Geographic Channel'da izlediğim bir belgeselde; Fiji adalarında yaşayan bu yamyamlar, rakip kabile ile yapılan çatışmalar sonucu esir olarak ele geçirilen rakip kabile üyelerini parçalayarak yemişler fakat bunun sebebi açlık değil karşı tarafı daha çok tahrik edebilmektedir.
Sizin yazdığınız bilgilerinde doğru olması kuvvetli ihtimal. Ben sadece Fiji'de yaşayanlarla ilgili bildiklerimi aktarmak istedim.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

766 Görüntülenme7 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları