Bilmek istediğin her şeye ulaş

Tarihi en çok manipüle ederek aktarılan filmler hangileridir?

M. Ö 10000 filmi : Filmde coğrafi açıdan zor gözüken sahneler ve hayvanlar var. O zaman için oldukça zor olduğu söyleniyor.

Fetih 1453:Filmde kuşatmalarla ilgili tarih hataları var. Kuşatmanın en önemli hadiselerinde tarih hataları olduğu görülüyor.
  • Paylaş
Fetih 1453 hakkında eleştiri yapanları anlamak güç.Neye hizmet ettikleri belli değil.Fatih Sultan Mehmet'in sadece gayrimüslimlere kendi dinlerini yaşama özgürlüklerini vermesi bile yeter hümanist bir kişilik için300 Spartalı:Film tamamen doğu-batı tezatı için yapılmış.Doğu insanları çirkin batılılar güzel, doğulular barbar,batılılar medeni vs. vs. bir çok şey.
  • Paylaş
Kesinlikle Noah diyorum.
Kocaman bir sinema salonunda yayılıp son zamanların en şahane kurgularını izleyeceğim diye hayal ederek aylarca merakla beklediğim Noah...
Yüce bir bilgelikle her anında İslam dahil bütün dinlerden, kutsal öğretilerden alıntılar yapılmış ama zır cahil sapmalarla 'ismi neden Nuh öyleyse?' diye kara kara düşündürmüş bir filmdi.
Bana göre, bence...


Filmler
  • Paylaş
Pearl Harbour: Filmi izleyince gören de Amerika'yı sütten çıkmış ak kaşık sanacak.Bakın biz atom bombası attık ama Japonlar bize neler yaptı,bizim suçumuz yok tarzında bir film yapmışlar


Fetih 1453: Kardeş katliamını serbest bırakmış Fatih Sultan Mehmed'i hümanist insan Avrupalıları kana susamış barbar olarak göstermek manipülasyon bence.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

751 Görüntülenme7 Takipçi4 Yanıt

Konu Başlıkları