Bilmek istediğin her şeye ulaş

Tarihteki en büyük intikam örnekleri nelerdir?

  • Truva Savaşı. Truva savaşında bir çok intikam örneğine rastlamak mümkün. Karısını elinden alan Paris'i öldürmek ve intikamını almak isteyen Menelaus abisinin yardımıyla Truva'ya saldırmıştır. Ayrıca savaşta yeğenini öldüren Hector'dan intikamını onu öldürerek alan Achilles de bu savaştaki intikam örneklerindendir.
  • Monte Kristo Kontu. Yaşanmış geçek bir olay olmasa da Alexander Dumas'ın bu romanı intikam denince ilk akla gelen örneklerdendir. En yakın arkadaşı tarafından tuzak kurulan Edmond Dantes hapse düşer ve uzunca bir süre orada kalmak zorunda kalır. Hapishaneden kurtulduktan sonra müthiş bir intikam planı yapan eksi adıyla Edmond yeni adıyla Monte Kristo sonunda amacına ulaşır.
  • Amerika Birleşik Devletleri'nin Japonya'ya atom bombası atması. II. Dünya Savaşı'nda Pearl Harbour'u bombalıyan Japon uçakları Amerika'ya çok büyük zarar vermişler ancak tam anlamıyla Amerikan donanmalarını bitirememişlerdir. Bu olaydan 4 yıl sonra Amerika Japonya'nın Hiroşima ve Nagasaki şehirlerine atom bombası atmış ve intikamını almıştır. Günümüzde bile atılan atom bombalarının etkileri sürdüğü söylenmektedir.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1777 Görüntülenme3 Takipçi1 Yanıt

Konu Başlıkları