Bilmek istediğin her şeye ulaş

Tatile çıkmadan önce tatil sitelerine mi bakarsınız yoksa turizm acentelerine mı başvurursunuz?

Tatil sitelerinden detaylı bilgi isteyin, ciddi indirimlere denk gelebilirsiniz. Özellikle erken rezervasyon fırsatlarından faydalanmanızı öneririm.

Booking.com tabii ki bu konuda farklı bir klasmanda fakat tatilmanya.com gibi tatil satışı yapan siteler ya da etstur.com gibi siteler bu konuda oldukça iyi diyebilirim.

Ayrıca bir noktayı vurgulamak isterim ki tatil sitelerinin çoğu aynı zamanda acentedir. Acente olmadan tatil satmak ülkemiz açısından büyük sorun teşkil ediyor.

O yüzden tatil sitelerinden tatil satın alırken mutlaka Türsab üyesi olup olmadıklarını kontrol edin derim.

Kolay gelsin.
  • Paylaş
Sitelerine bakar karşılaştırırım. Beğendiğim otellerin yorumlarını ve şikayet sitelerindeki yazılarını okurum. Ona göre değerlendirir karar veririm.
  • Paylaş
Artık devir internet devri olduğundan tatil sitelerine bakarım. Yurtdışında çıkacaksam booking.com, yurtiçinde konaklayacaksam da gezlong.com'a bakıyorum genelde.
  • Paylaş
Öncelikle tatil sitelerine bakıyorum, plan yaparken kıyaslamak daha kolay oluyor, sonra acenta bilgilerini inceliyorum bazı oteller kapıdan bazıları internetten ekonomik fiyat veriyor bunu da araştırıyorum ki bu dersi 150 TL lik bir otel de 220 TL Ye kalarak aldım. En son kararımı yabancı booking sitelerinde ki konuk yorumlarından sonra veriyorum. Özellikle tripadvisor yorumları çok faydalı.
  • Paylaş
Bir kere bile ne siteye ne de acenteye baktım. Genellikle toplar pılımı pırtımı düzülürüm yola. Kalabalık sezonda gidiyorsam ki işim gereği o sezonda zaten tatil yapamıyorum, gideceğim yeri önce arar gerekiyorsa pazarlık yapar ve yer ayırtırım. Yanlış anlaşılmasın, tatilini önceden planlayabilenlere de gıpta ederim. C:
  • Paylaş
Ben de plansız tatile çıkanlardanım. :) Yine de internet üzerinden bir araştırma yaparım ama kalacağım yere, oraya gittikten sonra karar veririm.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

977 Görüntülenme9 Takipçi6 Yanıt