Bilmek istediğin her şeye ulaş

Tavsiye ettiğiniz herhangi bir video hazırlama programı var mı?

(movie maker gibi) Ödevim gereği bir film hazırlayacağım bunun için de iyi özelliklere sahip bir video birleştirme/hazırlama programına ihtiyacım var. (Gelişmiş özelliklere sahip olursa iyi olur.)Düzenle
Adobe Premiere ve Adobe After Effect programlarını kullanabilirsin. Bu birazda tam olarak ne istediğine bağlı. Filme ekleyeceğin jenerik, müzik veya kesme-biçme işlemleri için Adobe Premiere işini görecektir. Aksiyon filmi çekeceksen veya efekt kullanman gereken bi sahne varsa (Patlama Efekti, Silah Ateş Efekti vs.) burda da devreye After Effect girer. Adobe Premiere'de yapabileceğin kesme-biçme veya jenerik düzenleme kısımlarını After Effect'le de yapabileceğini hatırlatmakta fayda var. Kısacası filmin durağan bir film ise Premiere, özel efekt gerektiren bir film ise After Effect.
Saygılarımla.
  • Paylaş
Kullanım amacınıza göre birçok kurgu programı var. Basit bir kurgu oluşturmak istiyorsanız Adobe Premiere , Windows Movie Maker , Camtasia Studio , Proshow Gold gibi programlar işinizi görecektir. Biraz daha üst düzey bir kurgu oluşturmak istiyorum diyorsanız Adobe After Effects , Apple Final Cut Pro , Edius , Avid , Sony Vegas Pro gibi daha bir çok programı kullanabilirsiniz.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

79 Görüntülenme5 Takipçi3 Yanıt