Bilmek istediğin her şeye ulaş

T.C. Basın-Yayın yasalarında "Düşünce Özgürlüğü" maddesi var mıdır? Varsa şu an ve geçmişte yazar ve gazeteciler niye mahkeme huzuruna çıkarıldı?

Olmasi gereken bir maddedir tam olarak var olup olmadigini bilmiyorum ama boyle bir madde var ise en azindan o dusunce ozgurlugunun yansitilmasi limitinde olmal cunku herkesin dusunme tarzi bir degil ve bir dusunceyi yansitmak istiyorsan akillica yapilmasi en dogrusu.
  • Paylaş
T. C. Değil T. C olarak yazılır.

Ayrıca gazeteci olmak mahkeme huzuruna çıkmaya engel değildir.
  • Paylaş
1

Şaman, Yazdığınız iki şekilde de yazılmaz. Soruda gayet doğru yazılmış. inploid.com/dialog/160047

Düşünce Özgürlüğü var mıdır yok mudur bilmem ? Ama gerçek olan bir şey varsa düşüncelerimizi özgürcene ifade edemiyoruz Buna en bariz örnek Orhan Pamuk, Elif Şafak ve diğer birçok arkadaşımız hakkında dava açılmasıydı... ... İlerde bir senaryo projem var... Senaryoyu yapımcılar kabul eder mi bilmem ama tarihçi olduğum için aynı zamandaa tarihsel olaylar var ve Ermeni Meselesi ve bir çok konu var Senaryoda... Bakalım cesur biri çıkacak mı?
  • Paylaş
Açıkçası bilmiyorum ama ''özgürlük'' tanımı ülkemizde ve dünyada kesinleşmemiş kavram olduğu kesindir. Herkesin işine geldiği gibi kullandığı nettir. Hukuki boyutunu bilmem ama yanlışı kim yaptıysa makamı ne olursa olsun hesap verebilmelidir.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

553 Görüntülenme8 Takipçi4 Yanıt