Bilmek istediğin her şeye ulaş

Tealight mum kullanıyor musunuz?

Şimdi bu mumlara tealight denmesinin nedeni kesinlikle sosyeteyle ilgili değil, yurdumuz dışında bir çok ülkede kullanılan bir tür çay demliğinin altında bu mumlar çayı sıcak tutmak için kullanılıyor. Bunlara çay ışığı/çay ateşinin İngilizcesi olan tealight denmesinin nedeni bu. Ben de kullanıyorum bunları, özellikle uzun süre yanmaları, 25'lik, 50'lik paketlerde gayet ucuza alınabilmeleri, çeşitli şekillerde dizilebilmeleri, şamdan vb.'ye ihtiyaç duymamaları nedeniyle. Patlama olayını ben de hiç duymamıştım, muhtemelen su, katran, nikotin ve belki de filtrenin kimyasalı ile karıştığında patlamıştır diye düşünüyorum. Demek ki ıslak sigara izmaritlerimiz ya da filtrelerimiz için bu mumları yanar haldeyken kül tablası olarak kullanmamalıyız.
  • Paylaş
Çabuk bitiyorlar ona gıcık oluyorum. Yan işte köşede akıllı uslu.
  • Paylaş
Daha zamanı var... :)
  • Paylaş
Cahilliğime verin ama one :)
  • Paylaş
Hmmm anladım mumun sosyetik adı :)
  • Paylaş

bu mumda büyük bir risk var arkadaşlar.. bu mum PATLIYOR .. Evet hemde ciddi patlıyor ve eğer bir cam fanus içindeyse filan yaralanmanız yada yanmanız çok mümkün. gelelim nasıl patlıyor sorusuna.

 

Bu mum şefaflaşıyor ve sıvı hale geliyor yaktıktan kısa süre sonra işte en tahlikeli anı bu an oluyor içerisindeki sıvı oldukça sıcak ve kararsız hale geçiyor ve içinde 1 damla bile su damlasa şiddetle patlıyor...

 

Biizat yaşadım tecrübe ile sabittir. Bir gece yemeğinde masamızdaki bir arkadaşımız masaya dökülen su yüzünden ıslanan sigarısının filtre olan kısmını nedendir bilinmez bu mumun içine attı filtre ıslak olduğu için mum bu duruma acaip bozuldu ve (sanırsam "lan ben kül tablasımıyım" diyip) büyük birşiddetle etrafındaki camdan fanusuda kırararak patladı 1-2 dakika içinde..

 

AMMAN DİKKAT.

  • Paylaş
2

Aykut Kardaş, İnsanları yanlış yönlendirmediğin sürece, dilediğin geyiği ve kurduğun senaryoyu istediğince sergileyebilirsin.

Hakan, izin verdiğin için teşekkür ederim çok insansın... bende sana bir izin veriyorum sen yukarıda yazdığım geyiği dene hemen elinide üzerinde tut emi.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

3811 Görüntülenme6 Takipçi7 Yanıt

Konu Başlıkları