Bilmek istediğin her şeye ulaş

Tecrübe insanı yalnızlaştırır bence peki tersi durum da geçerli midir?

Tecrübenin insanı yalnızlaştırdığını düşünmüyorum. Çünkü ekip halinde veya sevdiğin insanlarla beraber çalışabileceğin işler oldukça hiçbir zaman yalnız kalmazsınız. Hatta edindiğiniz tecrübeyi çalıştığınız arkadaşlarınıza aktara bilirseniz onların tecrübelerinde de yer edinebilirsiniz. Hem başka bir insana bir şeyler katmak emin olun kendinize bir şeyler katmaktan daha zevklidir.
  • Paylaş
Aslında insanı yalnızlaştıran farkındalıklarıdır kanımca. Farkındalık arttıkça seçimleri değişir insanın. Ancak bu durumda dahi yalnızlaşmak da bir seçimdir ve farkındalığı artan insanlar bu seçimi yapmaktan daha az korkarlar diğerlerine göre. Bu yüzden göreceli olarak yalnızlaştırır denebilir -tam olarak ifadesi bu olmasa da-. Tersi durumda ise farkındalığı olmayan insan yaptığı seçimlerde de aslında kendi iradesinin daha az etkisindedir. Bu da onu belki daha az yalnız yapar ama daha az da kendi yapar :). Açıklaması zor bir konu bana göre ve cümleye dökerken de biraz karışık görüdnü gözüme şimdi, idare edin artık :).
  • Paylaş
2

Esra Bayındır, Kendin olmak ile kendinle olmak arasında seçim yapmaktır yani farkındalık :) ben öyle anladım yorumunuzdan . Teşekkürler .

Serkan Köse, :) Daha farklı bir ifade ediş olmuş ama evet ona çıkıyor :)... Ben teşekkür ederim..

İki durumda da kişinin etrafında yeterince insan vardır. Aradaki fark ise tecrübeli kişinin etrafındaki insanların daha ince bir elekten elenerek orada olmuş olmasıdır.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

334 Görüntülenme5 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları