Bilmek istediğin her şeye ulaş

Tehlikelerine rağmen motosiklet kullanmaya devam edilmesinin sebepleri nelerdir?

Eğer tehlikelerine rağmen derseniz motosiklet kullanmaktan zevk alamazsınız, olan tehlike , motosiklettin haz verdiği ve adrenalin pompaladiginiz, noktadır, bu da o makinayı vazgeçilmez kılar. Yeri gelir 30 km hızla , yeri gelir 100-150 km ama o haz can dır.
  • Paylaş
6 yıldır motorsiklet kullanıyorum.. Bana öyle geliyor ki motorsiklet tutkusu sonradan olmuyor.. Ve bu tutku öyle bir şey ki bilinmeyene doğru giderken siz, başınıza gelebilecek her türlü ihtimali aklınızdan geçirseniz dahi vazgeçemiyorsunuz ondan..

Öyle ki.. Hiç ummadığınız bir yerde yanınızdan motorsiklet geçerken sanki yıllardır hasretiyle yanıp tutuştuğunuz sevgilinizi görmüş gibi heyecanlanıp, motorsiklet gözden kaybolana kadar nefes almadan takip edip, sonrasında derin bir nefes çekiyorsanız içli içli.. İşte! Genlerinde bu duyguyu barındıran herkes o tehlikeyi çoktan göze almış zaten.. :)
  • Paylaş
Motosiklet bir tutkudur ve her kullanıcıda bu tutkuya sahiptir. Motosikleti olan kişi kolay kolay motosikleti arabaya tercih etmez. Bunun en büyük nedeni motosiklet kullanırken alınan adrenalindir. Adrenalin de motosiklet aşkını bu tutkuyu bırakmamayı tetikler...
  • Paylaş
Motosiklet tutkusu,hız tutkusu bu risklerin önüne geçiyor. Ayrıca araba kadar yer kaplamadığı için şehir içinde hem trafiği daha az görüyorsunuz hem de nispeten trafik sorununuz daha az oluyor.
  • Paylaş

Çok fazla sebebim var.Özgürlük hissi,çıkardığı ses,trafik sorunu olmaması,ekonomik olması,grup halinde bir yerlere gitmenin eğlencesi.Hepsi birleşince büyük bir tutku çıkıyor ortaya gerçekten.

  • Paylaş
Bir hiz tutkunu oldugumdan motorsiklet herzaman bana cekici gelmistir.ilk kez gecen yaz 250 lik bir racing ile motor kullanmayi ogrendim. Araba,ucak,surat teknesi dahil bir cok arac kullandim ama hic biri bana motorun verdigi adrenalini vermedi. 0-100 e 3 sn de cikmayi ve o muthis ivmelenmeyi o kadar cok sevdimki anlatamam. İlk kazami yapip ellerimin ve bacaklarimin yaralanmasindan sonra bir daha binmeyecegim dedim ama iki ay sonra yine motorun ustunde kendimi buldum. Ve bir daha birakabilcegimi hic sanmiyorum :)

Kazadan 15 dk sonra :

Motosiklet
  • Paylaş
2

Hakan, Çok geçmiş olsun,

Bert, eyvallah sağol...