Bilmek istediğin her şeye ulaş

Tek başına seyahate çıkmak nasıl bir duygu?

Yalnız seyahat can dir. Bir çok sebebim var. Yaz kış motosiklet kullanırım şehir içi sürüşleri ulaşımdir benim için, ulaşım dışındaki tüm sürüşlerim ise seyahattir. Tek basina seyahat sorumluluktan uzaktır, mola yeri canınızın istediği yerdir, zaman ve rota kafanıza goredir. Sevdiğiniz bir kamp alanını arkadaşınız sewmedi diye erkenden terk etmeniz gerekmez. Tek başına daha hızlı hareket edersiniz, karar alma zorunluluğu kafa nereye isterse onunla sınırlıdır, tek başına olmak guvenlidir sizin alacağınız risk yüzünden başkası sıkıntı çekmez, gereksiz merak duygusu oluşmaz, vesselam yalnız seyahat cidden can dır.:)
  • Paylaş
Bu aslında seyahatin uzunluğuna, gidilen yere ve sizin beklentilerinize bağlı.Eğer birkaç günlüğüne dinlenmek için giderseniz yalnız kalmak güzel gelebilir.Ama uzun süreliğine yalnız seyahate çıkmak bir süre sonra sıkabilir.
  • Paylaş
Kendi başıma çıkmaktansa kalabalık sayısını abartmadan yanında en fazla +2 kısıyle cıkmak daha eglenceli gelıyo bana ki bu yaz ilk defa kendım cıktıgımda ne kadar buyuk bı hata yaptığımı anladım.
  • Paylaş
Başka bir sektördeki işim dolayısıyla 5 yılda 315.000 km yapan birisi olarak

(bütçeleme yaparken ulaştığım bir ayrıntı!) yalnız başına yapılan seyahatler özellikle aracı kullanana siz iseniz ruh haline göre değişiklikler gösterebiliyor. Etrafımda ki en hayalperest kişi kendim olduğu için, her yolculukta başka birisi olabiliyor; her kilometre de şizofrenler gibi yaşayabiliyordum :) Eğlenceli bir durumdu açıkçası. Şimdi o günleri özlemiyor değilim...

  • Paylaş
Çoğu zaman tek başına seyahat etmek zorunda olan biri olarak halimden çok memnunum.Özellikle uzun yollarda yalnız değilseniz müzik dinleyemezsiniz,kitap okuyamazsınız ve yanınızdaki kişiyle konuşmak durumunda kalırsınız.Belli bir zaman sonra muhabbet tıkanır ve birlikte sıkılırsınız.Daha çok tercihim yalnız olmak.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1048 Görüntülenme8 Takipçi5 Yanıt

Eş Anlamlı Soru Ekle

  • Yalnız tatil yapmak nasıldır?

  • Yalnız seyahate çıkmak nasıldır?