Bilmek istediğin her şeye ulaş

Girişimci olmak ve işimi çok üst noktalara getirmek istiyorum. Tam olarak ne üzerinden ilerleyeceğime karar verene kadar gerekli yetkinliğe nasıl ulaşırım?

Halkla ilişkiler okuyorum bu bölümü her türlü iş yerine rahatça girebileceğimi ve tecrübe kazanarak yolumu bulabileceğimi düşündüğüm için seçtim sizce nereden başlamalıyım üniversitedeyken neler yapıp neler okumalı stajlarımı nereden bulup nasıl yapmalıyım kısaca girişimci hayatıma nasıl hazırlanmalı nereden başlamalı işime yarayacak bana yardımcı olabilecek kişi ve her türlü kaynağa nasıl ulaşabilirim??Düzenle
Bunun için en faydalı kaynak "Girişime nasıl başlanır" eğitim serisidir.
Y Combinator tarafından hazırlananan bu video dersler girişim konusunda dünyanın en önemli isimlerini de konuk alıyor ve harika tecrübeler kazanmanı sağlıyor.
Orjinal adı :How to Start a Startup
Üstelik Türkçe alt yazıları eklemeye başladılar. "Lecture 1" den başla:
Video 1 için :


Girişimcilik ile ilgili gidebildiğin tüm etkinliklere gitmeye çalış:
eventbrite.com ve biletino.com daki etkinlikleri takip edebilirsin.
Bunun dışında girişimcilik ile ilgili facebook ve meetup.com gruplarına üye olabilirsin çok faydalı.
Meetup gruplarında çevre edinmek yeniliklerden haberdar olmak kolay oluyor.

Takip edilmesi faydalı blog ve siteler:

Girişimcilik ile ilgili harika çalışma ortamı ve eğitim bulabileceğin organizasyonlar:
  • Paylaş
Önce olmayanı bul. Sonra fikrini büyüt ve geliştir. Fikrin son halini güvenmediğin kimseye anlatma. Bunları yapmak için okul okumaya gerek yok. ama sermayen yoksa fikir hep sende kalacak bundanda emin ol.
  • Paylaş
Serkan Kağan Çelik 'in belirttiği kaynaklar çok değerli, bunun dışında lean startup, girişimcinin el kitabı, mor inek gibi bu konuda yazılan kitapları da okuyabilirsin. Temel nokta çözmeyi istediğiniz problemi bulup ona çözüm sunmak ve müşterinin bu çözüme gerçekten ihtiyacı olup olmadığını anlamaktır
  • Paylaş
Sorular çok fazla istersen cevaplarını abitgulistan.blogspot.com adresine ara ondan sonra birlikte cevaplayalım
  • Paylaş
Girişimci olmak için bence güzel bir fikir bulup yola koyulmak, başlangıcı yapmak daha doğru olacaktır. Denemek sürekli denemek yılmamak gerekiyor.. Ne kadar hata yaparsan o kadar çok öğreniyorsun. .
  • Paylaş
Merhaba .... Size öncelikle Let's EARN Social Trading Network platformunu incelemenizi, yaşama ve vizyona ait amaçlarınızı burada nasıl değerlendirebileceğinizi analiz etmenizi öneririm. Sağlıcakla kalınız. Bkz. auroraturk.blogspot.com.tr/2014/11/lets-.. .
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

141 Görüntülenme9 Takipçi6 Yanıt