Bilmek istediğin her şeye ulaş

Tekniker kimdir ve görevleri nelerdir?

Teorik olarak ara elemandır. Ama piyasada tekniker artık her şeyi bilip yapmak zorunda. O işi yapar, mimar ve mühendis ise parayı alır. Bu kadar.
  • Paylaş
İş dünyasının Astsubaylarıdır. Ama sağolsun Mimarlar ve Mühendisler odaları bize pasta'dan pay vermedikleri için ezilen, çok çalışan, az kazanan, her fırsatta çok haklısınız hakkınız yeniyor denilen, ama derdini bir türlü kimseye anlatamayan ara elemandır.
  • Paylaş
1

Turgay Keskin, işin özünü yazmışsınız aslında, Astsubay. Bkz.: Ast subayım uyursan, Ölürsün. Ustanın amelenin çavuşun yaptıgı hatalar yanlışlar vs. tekniker ile doğrudan alakalıdır.

Tekniker mühendisten sonra gelen kişidir bir nevi müdür yardımcısı gibidir. mühendisin yapacağı işleri yapar, mühendise yardım eder vb. şeyler yapar. mühendisin pis işlerini falan da yapar açıkçası

  • Paylaş
Teknisyen meslek lisesini bitirmiş kişilere denir. Tekniker ise teknisyenin üstünde teknik lise veya önlisans programlarını bitirmiş kişilere denir. Ama şu an üklemizde teknisyen ve tekniker aynı sınıfa koyulmaktadır. Meslek lisesinin üzerine mühendisliğe kadar ne kadar çok okursan oku yine aynısın.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1852 Görüntülenme6 Takipçi4 Yanıt