Bilmek istediğin her şeye ulaş

Tekniker'lerin neden meslek odası yok?

1992 yılından itibaren T.B.M.M'ne ve İktidara "TEKNİKER ODALARI BİRLİĞİ" kuruluş teklifi vermemize rağmen sürekli kadük kalıyor. En büyük sebebi meslektaşlarımızın mesleğine yeterli saygıyı göstermemeleri ve ekmeğine, aşına sahip çıkmamaları. Ertan Kılıç Genel Başkan Teknikerler Birliği [link]
  • Paylaş
ne teknikeri olduğuna bağlı çok sayıda farklı meslek dallarında tekniker var senin dediğin dernek olabilir ancak kanunen açıklık varsa girişimde bulunabilirsin :)
  • Paylaş
Teknisyenler TESK bünyesinde odalaştığı halde, Mimar ve Mühendisler ise 1954 yılından bu yana TMMOB bünyesinde mesleki odalar şeklinde kurumsallaştıkları halde neden Teknikerler Meslek Odası kurulmasına izin verilmemektir? Oysaki bu hak anayasal bir hak olup anayasanın 135. Maddesinde teminat altına alınmıştır. Ama ne hikmetse bir takım ayak oyunları ile Tekniker meslek odalarının kurulması hep engellenmiştir. 2006 verilerine göre; 220 teknik, 83 iktisadi, 28 sağlık, 7 denizcilik, 46 tarım ve 14 hayvancılık bölümü mezunu yaklaşık 1.250.000 Tekniker mağdur’dur.
  • Paylaş
demekki birlik beraberlik yok birlik olunması halinde kurulabilir bireysel düşünce ile hiç bir ilerleme olmaz
  • Paylaş
Biz de bu konuda bireysel de olsa kamuoyu oluşmasına yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bir katkı da bulunabilirsaek ne mutlu.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

803 Görüntülenme4 Takipçi5 Yanıt

Konu Başlıkları