Bilmek istediğin her şeye ulaş

Teknolojide henüz hayata geçmemiş ama şu da olsaydı dediğiniz şeyler nelerdir (gereksinimleriyle birlikte cevaplarsanız sevinirim)?

Hyperloop (Boruyolu İnsan Taşıma Projesi) hayata geçmeli. Kara, deniz, hava ve demiryoluna alternatif bir yol projesi. Gereksinimine gelince: daha güvenli, daha sessiz, çok daha hızlı
  • Paylaş
1
Akıllı lens.
Göz bozukluğu, istenilen göz rengi ve asıl olarak da artırılmış gerçeklik için.
  • Paylaş
1

Doğan Ataman, Ama bu cevap olan birşeyin geliştirilmesi üzerine. O sebeple beğenmedim 😣

İnsan vücudundaki elektiği kıyafetlerin üzerinde depolayabilsek iyi oldurdu. Birkaç yıl içinde bunun da mümkün olacağını düşünüyorum.
  • Paylaş
1

Orhan Tutum, Bu benim daha önce bahsettiğim akıllı lens için çok lazımlı bir teknoloji ;)
Kalp pilleri içinde öyle.

Statik elektrik gibi bir güçle, kapalı mekanlara toz girişini engelleyen bir sistem olmalı evlerde. Mesela kapı ve pencerelerin üstüne takılacak ve belli bir kütlenin altındaki her zerreciği kendine çekip toplayacak... Vileda, paspas yapmaya son...;)
  • Paylaş
Yazın yürürken vücudu nemlendirecek, sogutacak kışın ısıtacak giyilebilen kılcal borucuklardaki suyu ısıtacak sogutacak elektronik sistem/yazılım/devre.
Bazen aklımda
  • Paylaş
Normal hücrelerin kök hücreye çevirilmesi ve yeniden rejenerasyon yeteneği kazanması yamanaka ve ark. tarafından keşfedilmişti (bkz: yamanaka kokteyli) fakat tekrar çoğalma ve rejenerasyon yeteneği kazandırılan hücrelerin üremesi durdurulamıyor ve kanserleşmeye yol açıyor, bu sıkıntının en kısa zamanda çözülebilmesini isterdim. . .
  • Paylaş
Otomatik insülin enjekte aparatı : = )
  • Paylaş
Soğumayan şofben.. .
şaka bi yana, ayrı bir düğmeyle içerisindeki havanın bir anda boşaltılabilmesine imkân tanıyan içme suyu damacana pompası, her damacananın davranışını çözmek zorunda mıyım ben?,
yok yok, şaka bi yana, elektrik üreten ayakkabı dinamosu, çok lazım olacak,
yahu şaka bi yana, işte bunlar hep vardır da bizde yok... şakası makası yok yani anlayacağın...

Ama cidden varolmadığını düşündüğüm birşey söylemem gerekirse, içerisinde zamanın akmadığı bir zihinsel projeksiyon cihazı diyebilirim, matrix filmindeki gibi. Yani, bu iş koşturmacalı zamanlarda hobilerimize ya da birşeyler öğrenmeye ayıracak pek zamanımız olmuyor ve bu beni deli ediyor. böyle birşey olsaydı en azından işgücü motivasyonumuzu sağlardı, zihnimizde hobilermizle haşır neşir olabileceğimiz bir projeksiyon, seçilebilir bir rüya ortamı yaratabilseydik...
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

164 Görüntülenme9 Takipçi8 Yanıt