Bilmek istediğin her şeye ulaş

Teknolojinin getirisi e-book'lar ve e-book reader'lar hakkında ne düşünüyorsunuz?

E-reader yapan bazı firmalar (reklama girmesi için söylemiyorum) mesela e-reeder dı sanırım şarj sorununu vs. ortadan kaldırmış ve göz yormayan bir hale getirmiş. Ama bana sorarsanız bi' reader yerine kitaba para vermeyi tercih ederim. Akıllı telefonlarda da okunabiliyor gerçi, ama kitap okumakla e-kitap okumak arasında bir fark vardır, o da kitabın o hoş-mürekkep-kokusudur derim
  • Paylaş
Gözlerimi bozar onlar benim.
  • Paylaş
Çok fazla mektup yazan bir nesil içinde olamadığım için e-postalara isyan edenlerden değilim. Ancak kitabın sayfaları arasında kaybolmak varken, böyle bir teknolojiyi tercih edenlerden olmam gibime geliyor.
  • Paylaş
Sarj sorunu, ac kapat beklemesi ve goz bozmasinin yani sira kullanisli fakat bir o kadarda kaynak sikintisi olan aletler. Malumunuz her kitabin bir e-booku mevcut degil ne yazik ki. Ayrica kitabin zevki ayri diye dusunuyorum :)
  • Paylaş
Yakın bir gelecekte (10 yıl gibi) bütün kitapların digital hale gelmesi bekleniyormuş. Sadece meraklıları için az sayıda, 500-600 tane kadar kitap basılacakmış.  O zaman kağıt tüketimi azalacak ve baskı, dağıtım gibi sorunlar ortadan kalkacağı için belki kitaplar da ucuzlayacaktır. Bununla birlikte satırların altını çizememe ve kenarlara not alamama sorunlarını çözemezlerse önemli bir alışkanlığımızı ve öğrenme yöntemini bırakmak zorunda kalacağız. Ayrıca kitaplar internet ortamında hızla yayılacağından telif hakları konusunda da sorunlar yaşanacaktır.
  • Paylaş
Kitap okumanın yerini tutmuyorlar, bir türlü sevemedim.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1390 Görüntülenme7 Takipçi6 Yanıt