Bilmek istediğin her şeye ulaş

Teknolojinin hayatımızda olması bizi nelere yakınlaştırır ve nelerden uzaklaştırır?

Teknolojinin hayatımızda olması;
İletişim kitlemizin genişlemesinde, karşılaştığımız problemlere daha kısa sürede çözüm bulmamızda, zamanı daha verimli değerlendirmemizde pozitif etkileri vardır. Bence teknoloji bizi yine bize yaklaştırır. Daha üst model halimize. Daha gelişmiş daha bilgili daha verimli halimize. Altını çizerek söylüyorum Bilinçli Kullanıldığı sürece tabiki.
Açıkçası bilinçli kullanıldığı sürece teknolojinin bizi herhangi birşeyden uzaklaştıracağını düşünmüyorum. Çok klişe olacak ama çevrenize olan ilginizi azaltıp ihmalkarlığınızı artırabilir. Ama yine bilinçli kullanılmadığınızda gerçekleşecek bir ihtimal bu.

  • Paylaş
Bazen çok fazla alternatifi bir arada sunması insanların motivasyonunu düşürüyor gibi geliyor bana
  • Paylaş
Teknoloji insanın ateş yakmayı öğrenmesinden bugüne olan ve süregelen bir olgudur. Ateş yakmayı bilmeden ne bir uçak, ne bir araba, ne de bir uzay mekiği çalışır. Bunu bilgisayar ve cep telefonuna indirgemek oldukça sığ bir davranış. Teknoloji orta çağda 30 olan ortalama insan ömrünü 65-70'lere çıkartmıştır. Buna bakarak aslında teknolojinin insanı ölümden yani en temel kaygısından uzaklaştırdığını söyleyebiliriz. Bunun yanında gerisi gerçekten teferruat kalır.
  • Paylaş
Ekranlara mahkum ettiği kesin
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

537 Görüntülenme6 Takipçi4 Yanıt