Bilmek istediğin her şeye ulaş

Teknolojinin kazandırdıkları nelerdir?

Teknoloji bilimi hayatla kavuşturmaktır. Bilimsel araştırma sürecinde elde edilen bilgileri insanlığın hizmetine sunulması teknolojinin işidir. Bulgular insanlara iş yapmak için yeni veya daha kolay yollar açar. Yani kısacası hız veya iş kolaylığıdır.
  • Paylaş
  1. İnternet ağı sayesinde dünyanın bir ucundaki bilgiye ulaşıyoruz. Teknolojinin gelişimi yaşam standartlarını artırmakta ve insana daha rahat bir yaşam sunmaktadır.
  2. Teknoloji sayesinde insanlar daha rahat yaşam koşullarına sahip olurlar ve işlerini daha çabuk ve daha rahat yaparlar böylece ömürleri uzar. Evlerimizde kullandığımız çamaşır bulaşık makinelerinden tüm teknolojik aletler işlerimizi daha rahat yapmamıza olanak sağlar. Evlerimizde kullandığımız teknoloji ürünü araçlar sayesinde işlerimizi daha kısa sürede, daha rahat ve daha az enerji harcayarak yapabilmekteyiz.
  3. Teknoloji tıp alanında da çığır açan ürünlerle insanların hayatına olumlu etki etmektedir. Bu sorunlardan en önemlisi; bu teknolojilerin herhangi bir tıbbi endikasyon olmadan, bireylerin zihinsel ve beyinsel yetenek ve kapasitelerinin gelistirilmesi veya güçlendirilmesi amacıyla kullanılmasıdır. Teknolojinin gelişiminin tıbba yararı büyüktür.
  4. Eğitimde de teknolojinin yararı vardır. Televizyon, dvd-vcd, video oynatıcı gibi cihazlar okullarda kolaylık sağlamaktadır.
  5. Günümüzde teknolojinin olumlu bir sonucu da bilgilerin, düşüncelerin, duyguların geniş insan kitlelerine daha kolay aktarılabilmesidir. Matbaayla birlikte Avrupa'da birçok kitap basılmış ve aydınlanma çağı başlamıştır.
  • Paylaş
Artık edindiğimiz, öğrendiğimizi eş zamanlı olarak çevrimiçi kılabiliyor, yaya-biliyoruz... Bu sıralar hep aklımda dolanıyor öğretmen marşından bir dizi: Öğren, öğret halka Hakkı gürle çoş.
  • Paylaş
Zaman
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

2063 Görüntülenme6 Takipçi5 Yanıt