Bilmek istediğin her şeye ulaş

Telefon eğitim hayatımızı ne yönden etkileyebiliyor ?

Sınavda soruları dışarı gönderip cevaplarını alanların olduğunu duydum, vardır da... Aslında armutla aynı yönden etkiler demek isterdim ama anlaşılan bir açıdan kötü bir yönden etkiliyor. Tabii sadece bu olamaz, çağımızdaki telefon teknolojisiyle herkes her an ulaşılabilir olduğundan beraber ders çalışacağınız kişiye de telefonla ulaşıp, çalışacağınız yer ve zamanı kararlaştırabilirsiniz. Bu da iyi yönden etkisi olur.

Genç arkadaşımMeryem Kürdü (@meryemkurdu)'nun sorusunun üstüne güncelleme:

Ders çalışma saatlerinizde telefonunuzu sürekli elinizde, gözünüzün önünde, sesi açık tutup, telefon olarak, mesaj aleti olarak, İnternet'e girip sosyalleşme ya da oyun amaçlı kullanmıyorsanız bence bir zararı olmaz ama buna da irade ve disiplin gerekir sanırım.
Bir düşünün, siz ders çalışırken gelen aramalar ve mesajlara ne oluyor. Cevap veriyor musunuz yoksa derslerin daha önemli olduğunu düşünüp telefonunuzun sesini kapatıp uzak bir yere koyabiliyor musunuz. Bunu yapabiliyorsanız aileniz de karşı çıkmaz ama ders çalışırken bir yandan da telefonunuzu gözlüyorsanız aileniz haklıdır. İlgi bölündüğünde ilk olarak yarı ilgi olur, %50 performans düşüşüne neden olabilir.
  • Paylaş
1

Meryem Kürdü, O yonden kastetmemistim aslında . Ailem telefonumu elimden alıyor surekli . Derslerimden geri kalacagımı ileri sürüyorlar ama bana göre telefonla hiçbir ilgisi yok . Bunu aileme anlatmam epey zor . Ne yapacagımı bilmiyorum ..