Bilmek istediğin her şeye ulaş

Telefonlarımızda saat var, kolumuza taktığımız saati zamana bakmak için mi yoksa aksesuar olarak mı takıyorsunuz?

Ben Rolex'imi sırf gösteriş olsun diye takıyorum ya siz?
  • Paylaş
Hangisi daha kolay? Cebinden çıkarıp telefonun saatine bakmak mı? Yoksa kolunu kaldırıp, kolundaki saate bakmak mı? Tabi aksesuar olarak kullanılması da yadsınamaz bir gerçek. Zira benim 'renk uydurma hastalığı' dönemimde saatin kordonunun rengi ayakkabılarımla uyumlu olmak zorundaydı. :)

Bence günümüzde kol saati, %70 kolaylık / alışkanlık, % 30 aksesuar amacıyla takılmaktadır. Bir de günümüzde tam popüler olmasa da piyasaya yavaş yavaş yayılmakta olan 'akıllı saat' gibi teknolojik cihazlar var. Şu an için bu cihazları her ne kadar göze hoş gelebilecek şekilde tasarlasalar da aksesuar amaçlı saat takanları pek cezbetmediği kesin... Peki ya gelecekte? Gelecekte normal saatlerin papucunun dama atılacağını düşünüyorum.
  • Paylaş
Cep telefonu kullandığımdan bu yana saat taşımanın gereksizliğini savunan biriyim.
Ayrıca; Dağcılık ve benzeri branşlarda gerekliliğini ise şiddetle savunanlardanım.
Fakat bir gün elime bir Rolex falan geçerse oltaya bağlar hem kurşun niyetine su sızdırmazlığını test ederim hemde düşen balıkları tavaya atarım herhalde :)
  • Paylaş
İkisi de değil maalesef. Ne zamana bakıyorum. Ne de aksesuar olsun diye. Saat benim için zaman yönetim aracıdır. Saati bu nedenle taşırım kolumda. Saatin kaç olduğunu bilmek yeterli değildir hayatta. Zaman kısa, onun için neyi ne kadar sürede yaptığım, nerede ne kadar süre kaldığım, kimi hangi saat diliminde aradım diye bakarım ki zamanını yönetebileyim. Ona göre kendime zaman ayırabileyim.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

108 Görüntülenme5 Takipçi4 Yanıt

Konu Başlıkları