Bilmek istediğin her şeye ulaş

Telefonum ile çok fazla zaman harcıyorum çoğu zaman da gereksiz olduğunu düşünüyorum fakat bir türlü kullanımını kısıtlayamadım. Günlük belli bir adette uygulama kullanımına müsade eden, telefon kullanımını kısıtlayıcı uygulamalar var mı? Hangileri?

Bu durum hayat kaliteli düşürmekte bir makalede günlük belli bir adette uygulama kullanımına müsade eden telefon kullanımını kısıtlayıcı uygulamalar olduğu okumuştum ama araştırdığımda böyle bir uygulamaya rastlamadım sizinDüzenle
Bence bunun en iyi yolu, cep telefonunuzda bulunan ve en çok kullandığınız uygulamaları sıra ile ve yavaş yavaş kaldırmanız. Ardından, bu uygulamalara ayırdığınız süreleri takip edip o zamanlarda başka bir faydalı ve zevk alabileceğiniz bir aktiviteye yönelmeye çalışmanız.

Bir alışkanlığı değiştirmeniz çok zordur ancak o alışkanlığı dönüştürmeniz çok daha kolaydır. Örneğin; sürekli olarak telefonda bir uygulamayı kullanmak yerine, uygulamayı bir süreliğine kaldırıp, ihtiyaç duyduğunuz anlarda "müzik dinlemek" gibi bir yöntem uygulayabilirsiniz. Elbette en uygun dönüştürmeyi siz yapabilirsiniz.

Bir süre sonunda aslında o uygulamalara o kadar da fazla ihtiyacınız olmadığını anlamaya başlayacaksınız zaten. Ayrıca belirtmek isterim ki, bu alışkanlığınızı tamamiyle ortadan kaldırmanıza gerek yoktur, sadece sizi rahatsız ve fazlasıyla meşgul eden durumu ortadan kaldırmanız siz rahatlatacaktır. Bunu net olarak ortaya koyabilmek için en başta sizi gerçekten neyin rahatsız ettiğini analiz etmeniz ve sonrasında bunu dönüştürmeniz yerinde olur düşüncesindeyim.

Unutmayın ki, hayatta cep telefonu uygulamalarında çok çok daha güzel şeyler var ve bunları yaşamak gerek.
  • Paylaş
Eğer böylesine kısıtlayıcı bir uygulama olsaydı, o uygulamanın ayarlarını da yine kendinize göre düzenlerdiniz bence. Cep telefonları artık, bir telefon olarak değil, cebimize sığdırdığımız küçük bilgisarlar haline geldi. İlla ki telefon ile geçirilen vakit den vazgeçemiyorsanız, o vakti daha iyi şekilde değerlendirmeye çalışın derim. Fayda sağlayacak uygulamaları deneyebilirsiniz.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

408 Görüntülenme6 Takipçi2 Yanıt

Konu Başlıkları