Bilmek istediğin her şeye ulaş

Telefonunu rootlayıp kullanan var mı? Nasıl yaptınız?

Ben kaç kere denediysem de yapamadım !! Model: Sony Ericsson Ray ST18iDüzenle
Kingo Root diye bir program var, bilgisayara kurun. Sonra telefonun ayarlar menüsünde sürüm sekmesine arka arkaya dört-beş kez basın, geliştirici seçenekleri de açılıyor o zaman, sonra usb hata ayıklamayı açın, telefonu bilgisayara bağlayın.

Root edin... vazgeçin kaldırın... sonra tekrar edin :) Yani komple android işletim sistemini değiştirmenize gerek kalmıyor... Çok denemedim ama Titanium Back up filan herşey çalışıyor...
kingoapp.com/

Root Yetkilendirmesi

  • Paylaş
Android telefonlar linux kernel uzerine kuruludur. Linuxte root user diye bir kullanici vardir ve bu sistem dosyalarina full erisimi saglar. Android'de hatta linux desktopta da bu diger kullanicilara siz de dahil olmak uzere kapalidir. Acmak isterseniz acabilirsiniz tabi ama tavsiye etmem guvenlik acisindan. Hic de denemedim ama bir fikir edinmeniz acisindan linuxte bir dizinin izinlerini degistirmek icin komut satirindan sudo chmod 777 -R dizinsimi/altdizin yazarsaniz tamamiyle acilmis olur .
Bunu telefonda yapmaniz icin ise cesitli programlara gerek var android sdk gibi(linuxte muhtemelen ihtiyaciniz olmaz), ve bazi diger programlarada ihtiyac duyulabilir linux terminalin windowsta calismasini sagliyan turden.Telefonu bilgisayara usb kablosu ile baglayip bu programlar araciligi ile yaparsiniz. Windowsta macte veya linuxte. Telefon ureticileri bildigim kadariyla bu islemi guclestirmek icinde ugrasmakta ama illegal birsey degil sadece garantisini yakarsiniz telefonun.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

167 Görüntülenme4 Takipçi2 Yanıt