Bilmek istediğin her şeye ulaş

Televizyonda izlenen dizilerin insanlara gerçek hayatta etkileri olabilir mi?

Ülkemizde diziler başbakanın ve bakanların konuşmalarına konu oluyor. Muhalefet ile iktidar diziler üzerinden laf dalaşı yapıyor. Üstelik bu diziler büyük bir çoğunluğunun tek eğlencesinin TV olduğu ve kendi şehri, köyü vs hariç tek bağlantısının beyaz cam olduğu seyircilere TV nin en yoğun izlendiği saatlerde gösteriliyor.
Anadoluda pek çok kişi İstanbul'u dizilerden biliyor veya İstanbul'da pek çok kişi dizi de gördüğü için Antep' i ziyaret kararı alıyor.
Bu denli büyü bir fenomenin hayatımızı etkilemediğini söylemek abes olur bence.
  • Paylaş
Dizi bağımlı insanları görünce hayret ediyorum, böyle bir bağımlılık varken gündelik hayatlarına yansıtmamaları elde değil bence. .
  • Paylaş
Sadece diziler değil, reklamlar da, hatta çevremizdeki her şey iyi kodlandığı takdirde bilinçaltımıza mesajlar iletir. Farkında olmadan alışkanlıklarımızda değişikliklere sebebiyet veren bir çok şey gibi, diziler de yaşam tarzımızı, kültürümüzü, giyim tarzımızı değiştirebilir. Fark, hangi amaçla kullanıldığında.
  • Paylaş
Kesinlikle etkileniyoruz... Çünkü millet olarak çok fazla tv karsısında zaman gecirmekteyiz. Ve diziler ne kadar hayal ürünü olsalar da gercek hayattan esinlenerek oluşturulan programlar ve içlerinde yasadıklarımızdan parcalar var...
  • Paylaş
Etkisi olabilir mi? Gençlerin şu an en çok etkilendiği araçlardan bir tanesi sosyal medya ve dizi- film karakterleri
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

797 Görüntülenme8 Takipçi5 Yanıt