Bilmek istediğin her şeye ulaş

Televizyonda ve sinemada sigara içilen sahnelerde sigarayı sansürlemenin mantığı nedir? Daha ilgi çekici hale getirmiyor mu?

Sansür

  • Ben şu sahneden sonra sigaraya başlardım,çok daha özendirmiyor mu gerçekten? Böyle yaparak daha sağlıklı bir durum varmış gibi bir durum lanse ediliyor..
  • Paylaş
Amaç topluma sigarayı özendirmemek, korumak. Gayet de saçma ve gereksiz bir uygulama bana göre. Herkes biliyor sonuçta o sarı, kırmızı mor çiçeğin ne olduğunu. ' Başını kuma gömen deve kuşu gibi' 
CNBC-E ve e2 kanallarında gördüm bu uygulamayı sadece ben.

Dediğiniz gibi daha dikkat çekiyor. Ama çok küçük yaş grupları için bir faydası var mı bilemem, onlarında oturup cnbc- e gibi kanalları izleyeceğini sanmıyorum.
  • Paylaş
Bence de daha çok dikkat çekici bir hal alıyor. Ekranın bir yerleri sansürleniyor haliyle çocuklar için daha çok ilgi çekici oluyor. Mantıklı olduğunu da hiç düşünmüyorum sigaranın kendisini sansürleyip dumanını gösteriyorlar eğer toplumun dizi izlediği için sigaradan etkilendiği düşünülüyorsa sigara olan bir sahne hiç çekilmesin daha iyi...
  • Paylaş
Ben de bu şekilde sigaranın daha çok dikkat çektiğine katılıyorum. Zaten bir şey izlerken olayın normal akışında birinin sigara içiyor olması kimseyi etkilemez. Çocuklara gelince, çocuklar sigara içen insanları her yerde görüyor, evde, sokakta. Bu çocuklar için de normal bir hal aldı. Televizyondaki sansürü 5 yaşındaki çocuk bile anlıyor, televizyondan etkilenene kadar çevresinden etkileneceği çok kişi var.
  • Paylaş