Bilmek istediğin her şeye ulaş

Telif hakkını üzerime kaydettirebileceğim web siteleri var mıdır?

Yıllar önce bulduğum formül vardı. Formül demeyelim de orijinal yol vardı matematikte telif hakkı alabileceğim. Kimileri diyor ki formülünü yayınlarsan telif hakkını zaten elde etmiş olursun; ama yetersiz gibi geliyor. Kimileri Notere yönlendiriyor ama bir miktar para ödeyecekmişsin ve baya vakit alıyormuş. Kestirme yoldan telif hakkını alabileceğim makul siteler var mı? Oradan da internette ve belki dergilerde yayınlamak istiyorum. 4. Yılım ve formülü gösteremiyorum kimseye rahat rahat sahiplenirler mi diye. İlginiz için teşekkür ederim. : )Düzenle
Türkiye Noterler Birliği dolaylı yoldan buna benzer bir hizmet sağlıyor. tnbkep.com.tr sitesinden ayrıntıları inceleyebilirsiniz.
  • Paylaş
1

Alegnor, Geçen gün bu şirketin satış yöneticisi bizim kuruma gelip sunum yaptı. Daha çok dijital ortamda maillerin imzalarını saklıyorlar. Bizzat sordum mailin içeriği de DB'de saklanıyor ama dokunmuyoruz falan dediler :) Hukuki bir anlaşmazlıkta kimse "ben bu maili atmadım" diyemesin diye. Faydalı bir hizmet ama dediğim gibi attığınız mail onların veritabanında tutuluyor.

Üzgünüm. Bunun hakkında herhangi bir fikrim yok ama isterseniz eğer telif hakları genel müdürlüğünün web sitesine bakabilirsiniz.
  • Paylaş
Fikrinizi korumanın en iyi yolu onu zaman damgası ile sabitlemektir. Böylece ilerde biri sizin formülünüzü ya da yönteminizi kullanmaya kalkarsa sizin hukuki itiraz hakkınız doğar. Çünkü en erken zaman damgası size verilmiştir.

Aşağıdaki site tam da bu hizmeti veriyor

sahiplen.com
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

492 Görüntülenme6 Takipçi3 Yanıt