Bilmek istediğin her şeye ulaş

Temassız kredi kartı kullanmak güvenli midir?

Güney kore de görmüştüm tüm taksiler de bu temeassız kredi kartı sistemlerinden var . dilerseniz ücreti bu şekilde ödeyebiliyorsunuz, bu teknolojiyi bir an evvel ülkemizde de yasal zorlama ile yapılması lazım, hem ekonomideki sıcak para azalır hemde gelir kontrol altına alına alınmış olur nisbeten.
  • Paylaş
Banka tarafından belirlenen bir limit sayesin de ki 35 TL'dir. Yaptığınız alışverişte her hangi bir dolandırılma sorunu yoktur. Bu tür cihazlar her mağazaya da verilmediği için acaba yanından geçerken bir şekilde cüzdanımdan 35 tl benden habersizce çekilir mi? şüphesi yersizdir çünkü temassız özelliğini kullanmak için mağazada ki kasa görevlisine söylemeniz ve onun işlemi başlatması gerekir. Sonuç olarak belirli bir limit olduğu için ve herhangi bir yerde ansızın , haberiniz olmadan paranız çekilemeyeceği için sistem güvenlidir.
  • Paylaş
Kullandım , kredi kartları kadar güvenli ,ödeme sırasında şifre girmemek süper bi şey ,günlük harcama sınırı vardı yani ben kartı kaybetsem en fazla belirlediğim limit kadar zarara uğrardım. fakat ülkemizde bi türlü gelişim gösteremedi.
  • Paylaş

Kredi Kartı


Temazsız kredi kartı kullanmak tamamen güvenlidir çünkü günlük temazsız alışveriş yapabilme limiti sadece 35 TL'dir. Günlük olarak bu limitin yenilenmesi ve tekrar temazsız olarak alışveriş yapabilmek için 3 kerede bir kez pin girerek kartı kullanma zorunluluğu vardır. Şayet bilginiz dahilinde olmayan bir alışveriş gerçekleştirilirse bankanız yapılan harcamayı direk olarak kredi kartı hesabınıza iade ediyor.

Temazsız işlem özellikle ABD, bir takım Avrupa ülkelerinde ve Türkiye'de büyük kolaylıklar sağlıyor. Bunun yanı sıra Türkiye'de oldukça yüksek puan kazandırarak işlem kolaylığı açısından temazsız alışveriş teşvik ediliyor.

  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

785 Görüntülenme7 Takipçi4 Yanıt