Bilmek istediğin her şeye ulaş

Ters eli geliştirmek için ne yapılabilir?

Solağım...Dünya bana ters geliyor...Düzenle
Yapacağın işlerde ters elini kullan. Musluğu ters elinle aç, kumandayı ters elinle kullan, çorabını ters elinle giy, sabunu ters elinle sık vs. ve hergün ters elinle yazı çalışmaları yap ama kısa değil 5-6 satırı geçsin en azından.
  • Paylaş
Ters eli günlük kullanım için geliştirmekte bir sorun olur mu bilmiyorum. Ancak profesyonel kullanım için normal elde bir fonksiyon bozukluğu yoksa el değiştirilmemelidir. Çünkü "müzisyenler bilirler daha çok", el kullanımı öğrenme ve algı tarafında beyin ile beraber çalışıyor, yani aşırı zorlarsanız değişik (ters) el kullanımını kekemelik dahil bazı algı ve kazanılmış beceri bozuklukları ile karşılaşmanız mümkün.
  • Paylaş
Sol elini daha sık kullanmaya çalış günlük hayatında. Ve boş zamanın olursa yazı yazmaya çalış, angry bird yada flappy bird gibi telefon oyunların varsa sol elinle oynamaya çalışırsan oda bir nevi egzersiz olur. Diğer yandan buna kendini alıştırman gerekiyor çünkü bu senin yapın. Kim ne kadar denemiş olsa da başarılı olanların sayısı çok azdır. Yine de egzersiz en iyi yoldur. Başarılar.
  • Paylaş
Ben mouse'u sağ elimle kullanıyorum (solağım), gitarı da sağ elimle çalıyorum. Sanırım en güzeli piyano çalmak, sağlaksanız sol el için zor bir parça seçin, solaksanız zaten çoğu parçanın sağ el kısmı zor olduğundan ister istemez ters elinizi geliştirirsiniz.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

4713 Görüntülenme7 Takipçi4 Yanıt

Konu Başlıkları