Bilmek istediğin her şeye ulaş

TFF (Türkiye Futbol Federasyonu) şike soruşturması kapsamında, soruşturma gizliliği sebebi ile yeterli inceleme yapılamadığından, hüküm verilemeyeceğini açıkladı.


Tamam da ne olmasını bekliyorduk ki? :) Zaten her hukukçu, soruşturma bitirilmeden verilen her kararın yanlış olacağını ve sonrasında çok daha büyük sorunlar olacağını söylüyordu. Eğer ki bugün TFF bir karar veremiyorsa, o da soruşturmanın hala sürdüğü ve kesinleşen bir kararın olmadığındandır. TFF bugün, Fenerbahçe'nin aleyhine bir karar vermiş olsaydı asıl o zaman görürdünüz curcunayı. Evet, elde delil olabilir, her şey olabilir. Ama şu anda ortada ne suç, ne de suçlu vardır. Zaten araştırılan konu da budur; suçu ve suçluyu bulmak! Eldekiler sadece zanlıdır ve ortada bir iddia vardır. Konu henüz hakim önüne taşınmamıştır -ki türk hakimler suçlu bulsa bile Fenerbahçe, uluslararası futbol tahkim mahkemesine kadar götürecektir bu işi-. Hala 'tutuklu yargılanmak' kavramını anlayamamış bir ülke olduğumuz için, 'bir kişinin suçu ispat edilene kadar, o kişi suçsuzdur' cümlesini ne kadar tekrarlasak az... Eğer TFF bugün, Fenerbahçe'nin aleyhine bir karar vermiş olsaydı ve aylar sonra yargı sonucunda Fenerbahçe aklansaydı, o zaman ki senaryoyu düşünebiliyor musunuz? Ben söyleyeyim, Türkiye karışırdı.

Yani özetle; TFF çok doğru bir karar vermiştir. Şu an Fenerbahçe'ye karşı hiçbir hükümde bulunamazdı, bulunamadı. Eğer ki bukalemunsporlular, biz Fenerbahçe ile aynı ligde oynamak istemiyoruz diye ısrar ediyorlarsa, TFF bu sezon ligleri oynatmaz; olur, biter. Unutmayalım ki, şu anda Fenerbahçe, adı sadece iddialar içinde geçen bir kulüptür. Suçu ispat edilip, kesinleştiği taktirde zaten ligdeki konumu ne olursa olsun puanları silinecek ve suçlu bulunduğu maçların olduğu tüm senelerdeki kazandığı kupalar elinden alınacaktır. Ve sonuca bağlı kesin kararı verilecektir.

Sevgili @sevgiseli; sağdaki Fenerbahçe formalı amcanın adı Mehmet Ali Aydınlar, yani şu anın TFF başkanıdır kendisi. Aynı zamanda, uzun yıllar Fenerbahçe yöneticiliği yapmıştır :)

Fenerbahçe
 • Paylaş
Komedi...
 • Paylaş
Niye öyle diyorsun ki Serkan Abi? :) Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Doğru uygulandığı tek konu futbol olmuşken, bırak da düzgün uygulansın işte :)
 • Paylaş
1

Şaşırmadım. Öyle olacağı belliydi.

"Bir gün herkes Fernerbahçeli olacak!" demiştik. Bakın, Federasyon bile olmuş! :))

 • Paylaş
Neyin doğru neyin yanlış olduğunu artık hiçkimse bilemiyor, en kötü şey bu bence.
 • Paylaş
Bozacı ve şıracı
 • Paylaş
Olan Aziz babaya oldu.
 • Paylaş
Star gazetesinin köşe yazılarından bir başlık: tazıya kaç tavşana tut diyorlar...
 • Paylaş
Kimin ne olduğunu,ne yaptığını herkez biliyor,TFF sadece zurnanın zırt dediği yere kadar idare etmeye çalışıyor
 • Paylaş
Hüküm verseler Tuncay Özkan'a verirlerdi. Her istediklerini içeri atıp yıllarca hüküm vermeden çenelerini kapatıyolar. Bizim yargı sistemimiz bundan ibaret. Eğer yeniden başlama şansı verselerdi avukat olmak için kendimi yırtardım.
 • Paylaş
1

Hidayet Koksal Sandıkcı, maksat dediğiniz gibi hüküm vermek değil ki zaten
maksat ortalıktan yok edebilmek
aziz başkan diyor ya benim burada ölmemi bekliyorlar ya onu da allah bilir diye.
ona yanıyorlar ence müdahale edemedikleri eceli bekliyorlar

1. Aziz YILDIRIM NATO'nun satın alma kuruluşu olan NAMSA'nın lisanslı olan en büyük Türk müteahhidi.

2. Aziz YILDIRIM Tükiyenin NAMSA dan yapacağı helikopter ihalesinin NAMSA tesarikçi olarak en büyük ( büyük ihtimalle tek) adayı.

3. Türkiye sınırı mayın temizleme işi ihalesini NAMSa yapacak aynı helikopter ihalesi gibi. Peki bu büyük ihalenin gene en büyük adayı kim? Aziz YILDIRIM.

4. Bu ihalelere girmek isteyen ama Aziz YILDIRIM la fiyat olarak baş edemeyecek olan yeni bir aday ise çalık grubu. Hani yabancı ülkede çalışıyor diye askerlik yapıpta askrliği bittiği gün çalık grubunda işe başlayan bilal varya ahan da onun çalıştığı firma. süper akrabalar yani.. Özal dönemini papatyaları gibi.

5 Aziz YILDIRIM şike yaptıysada, yapmadıysa da bu ihalelerden çekilirse o hapisten çıkar.

 

Yukarıda 5 madde de anlatılan herşey kurmacadır. inanmayınız. :)

 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

854 Görüntülenme10 Takipçi11 Yanıt