Bilmek istediğin her şeye ulaş

“The Armenian Mirror-Spectator” Gazetesi’nde yer alan bir analizde, Ermeniler’in “soykırımın tanınması” amacını büyük ölçüde gerçekleştirdiği, şimdi “tazminat ve toprak” meselelerinin öne çıktığı ifade edildi. Ne dersiniz bu amaçlarına da ulaşabilirler mi?

İçimizden soykırım yapmadık diyerek bu iş olmaz. Adamlar yıllardır lobi oluşturmuş harıl harıl çalışıp haksızlıklarını haklıymış gibi gösteriyorlar. Biz sadece yapmadık diyoruz. Arşivlerimizi açıp, bunlarla ilgili kitaplar yazıp (Almanca-Fransızca-İngilizce gibi),  lobiler oluşturmadığımız sürece herşey yaparlar. Maalesef:((
  • Paylaş
Adamlar israil lobisiyle birlikte dünyanın en büyük lobisine sahip.İyi çalışıyorlar.Gerçi tayyip 2006 da 'hodri meydan' gelin arşivlerinizi açalım demişti .Gerçekten iddialı konuşmuştu.Ama onlar öncelikle diplomatik bir bağ olması gerektiğini söylemiş ve konu kapanmıştı....unutmayın arkadaşlar eğer soykırım kabul edilirse; toprak vermenin yanısıra ilelebet tazminat ödemekle yükümlü olacağız...hafife alınacak bir durum değil. zira Almanyadan anlarsınız durumu.Almanya yılda 1 trilyon dolar ihracat yapan bir ülke ve bir türlü belini doğrultamıyor..
      işin bir de gurur kırıcı kısmı da var:Her sene onlardan ,yaptıklarımız için özür dileceğiz.Ve ilelebet!!
  • Paylaş
Bizim uyguladığımız bu politikayla her şeyi başarırlar...
  • Paylaş
Bir Ermeni atasözü der ki; "Gürleyen bulut her zaman yağmur getirmez". Ve bir Türk atasözü der ki; "Misafir umduğunu değil, bulduğunu yer"... Geçmişte nelerin yaşandığının artık bir önemi kalmamış, iş sadece siyasi inada binmiş durumda. Biz Türkler, komşularımıza karşı saygıda asla kusur etmeyiz! Buyursunlar, her zaman bekleriz. Yine iki Ermeni atasözü ile de bitirmek isterim...

  • "Yalanın bacağı topaldır..." Sürekli olarak birilerinden destek alarak yürümek Türk insanına göre değildir! Doğru söylemiş Ermeni atalar... ağızlarına sağlık!
  • "Kartalı öldüren, kendi tüylerinden yapılma oktur." ne kadar da benziyor "Kendi kazdığı kuyuya düşmek" deyimimize... Yıllardır kardeşçe yaşamamızdan kaynaklanıyor olsa gerek(!) ve şimdi birileri, ortalığı iyice karıştırma niyetinde.
Ulaşmadan önce, atasözlerini iyice bir öğrensinler...
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

739 Görüntülenme6 Takipçi4 Yanıt