Bilmek istediğin her şeye ulaş

Time dergisinin 2013'ün en etkili yüz lideri arasında Abdullah Öcalan'ı göstermesini nasıl karşılıyorsunuz?

Hahahaa dünyaya bak ya! Gerçekten çok komik bir dünya! Merak ettim şimdi PKK'yı terörist listesinde bulunduran Amerika acaba en etkili, yakışıklı, karizmatik vs vs terörist lider diye mi yayınlayacak? Sevgili Amerika apoya imaj makerlık mı yapmaya karar vermiş? Benimki de soru işte. Tabii dağdan şehre indirince farklı bir yoldan üzerinden para kazanması lazım. Boşuna kapitalizmin kalesi olmamış. Eee baksanıza koyunun etinden, sütünden, b.k dan her şeyinden fayda sağlıyor. PKK masum çünkü hiç Amerikalı öldürmedi. Sadece Türkiyeli öldürdü. Arada bir de İran'a kafa tuttu o kadar! Her zaman diyorum olan hep ölenlere oluyor.
  • Paylaş
20

Hakan, Bu yoruma şapka çıkarıyorum. Saygıyla selamlıyorum. Anlayana kapak olmuş :)

Nazende , Teşekkür ederim.:)

Hakan, Çok merak ediyorum. ABD nin saddama, kaddafiye yaptığı gibi bizde devlet olarak apo katilinin donla çekilmiş fotolarını çekip ajanslara servis etsek Time yine karizmatik bulurmuydu bu katili. kuvvetle muhtemel seksi bulurlardı :)

Nazende , Kuvvetle muhtemel:) Çünkü maker lık konusunda ustalar:)

Nazende , Hep soracağım unutıyorum sorum size değil @hakkan:) Siz vesilesiniz. Geceleri ''BİLDİRİM'' uyku moduna mı geçiyor? Cevabıma yorum yapıldığında bildirim olmuyor. Tabi olarak sorumun muhatabı @serkan Bey :)

Hakan, Ama bu olmadı ki, bir üstte ki mesaja yönelik olarak ben,
Who is fucker that the maker? Diye son derece özlü bir türkçe cümle kuracaktım.
Lafımı geri alıyorum o zaman :)

Nazende , Lütfen sorunuzu Türkçe alayım:)

Hakan, Ben serkanla aranıza girmeyim :) malum accountların asıl sahibi o.

Paşa paşa yatayim. Iyi geceler :)

Nazende , Bildirim olmazsa cevaplar da geçiyor :) İyi geceler Paşa Hz leri :)

Serkan Köse, Selamlar, bunu ilk kez duydum bir kullanıcıdan... Şimdi konuşuyorum @hakank ve @burhan ile. Sevgiler..

Hakan, Sistem 1 mayıs eylemi yapıyor olabilir. Biz çoluk çocuk eylemdeyiz ailecek, telefona bile bakmiyom sadece inploid o kadar.

Serkan Köse, :) İstanbul çok olaylı geçiyor.. Ankara sakindir umarım...?

Hakan, Olaysız 1 mayıs etsiz çiğ köfte gibi birşey, AKP liler le BDP li ler PKK ile kanka olunca bir barış ortamı oldu sorma, can ciğer kuzu sarması :)

Nazende , Geçen haftalarda gece takılırken dikkatimi çeken bir şeydi bu ama hiç dillendirmemiştim. Neyse sorun size intikal ettikten sonra çözülmüştür:)

Nazende , Aman dikkat @hakkan kafaya çiçek demeti gelmesin:) Bir işçi olarak ben 1 mayısı bahar temizliği ve kışlıklara veda yazlıklara merhaba diye kutluyorum:)

Hakan, En güzelini yapmışsınız, kışta olan kışta kalır :) gerçi pek yazlık kışlık bilmem ben :)

Serkan Köse, Selamlar, Bildirimler'i HTML5 destekleyen tarayıcılar için anında güncellenen hale getirdi bugün burhan. Bu aksamki guncelleme ile birlikte (Chrome veya Firefox kullanıyorsanız ? ) üst bardaki herhangi bir bildirim, mesaj, ana feed sayısı anında güncellenecek. Hayırlı olsun :)

Nazende , Chrome kullanıyorum. Teşekkür ederim. Elinize sağlık.

Serkan Köse, Rica ederiz :)..

turkmensani.net/tr-tr/index.php?option=com_content&view=...

Antep'te 4'ü çocuk 9 sivili katleden PKK'nın bu ilk eylemi değil. 1987 yılında da 16'sı çocuk 30 sivili katletmişlerdi. Karayılan o katliamı yıllar sonra itiraf etmişti.2012 Ramazan bayramın 2. günü Antep'i kana bulayan hain saldırıda 9 sivil vatandaşımızı kaybettik. Ölenlerden 4'ünün çocuk olması acıları daha katladı. Bu durum bölücü örgüt için sırada bir eylem. Çünkü dini-imanı olmayanların yönettiği bir örgüt.1984 yılından beri çocuk-genç demeden birçok sivili katleden PKK'nın bu ilk eylemi değil.
Tarihler 20 Haziran 1987 yılını gösterdiğinde PKK Mardin'in Ömerli ilçesine bağlı Pınarcık Köyü'nde 16'sı çocuk, 6'sı kadın 30 sivili katletmişlerdi. Öldürülenlerden birisi de PKK'nın kanlı eylemlerinin sembolü olan göbeğinde kurşun deliği olan bir bebekti.

PKK o günlerde de tıpkı bugün olduğu gibi hain eylemi üstlenmemişti. Ancak geçen sene yurtdışında çıkan PKK'nın ve KCK'nın bir numarası Murat Karayılan'ın "Bir Savaşın Anatomisi" adlı sözde kitabında o eylemi PKK'nın yaptığını resmen itiraf etmişti.Murat Karayılan'ın "BEBEK KATLİAMINI" itiraf ettiği deşifre ettiği dünkü yazısından ilgili bölüm;

Bebek katili sıfatının Öcalan’ın, PKK’nın önüne yapıştıran olay 20 Haziran 1987’de yaşandı. Türkiye, Mardin’in Ömerli ilçesine bağlı Pınarcık Köyü’nde 16’sı çocuk, altısı kadın 30 sivil köylünün öldürüldüğü bir katliamla sarsıldı. Öldürülenler biri kundaktaki bir bebekti. Onun göbeğinde kurşun deliği olan kanlı fotoğrafı PKK’nın kanlı eylemlerinin sembolü oldu. 2011 yılında çıkan Murat Karayılan’ın Bir Savaşın Anatomisi kitabını okuyanlar hariç. Çünkü Karayılan PKK’nın savaş tarihini kaleme aldığı kitabında ilk kez bu katliamların PKK tarafından yapıldığını kamuoyu önünde kabul etti ve şöyle dedi:

“Mardin üzerinde hareket eden iki grup birlikte Mardin’den başlayarak Botan’a kadar bazı eylemler yapmışlardı. Fakat bu eylemlerden bazıları yanlış ve halen eleştirdiğimiz eylemler durumundadırlar. Bazı sivil insanların yaşamını yitirdiği eylemler biçiminde gelişmişti. Oysa bu yönlü bir hedef belirleme talimatı yoktu. Bu tamamen grubun içeriye girdikten sonra kendi inisiyatifiyle belirlediği bir çerçeve olmaktaydı. Çetelere yönelim adı altında Pınarlı vb. (Herhalde burada Pınarcık demek istiyor. YO) yerlerde sivil, kadın ve çocuk yaştaki insanların ölümüne yol açan eylemler yapmışlardı. Açık ki hedefte ciddi bir sapma durumu vardı.”

Karayılan, kitapta katliamların sorumluluğunu “dörtlü çete” dediği Hogir kod adlı Cemil Işık, Kör Cemal, Terzi Cemal ve Şemdin Sakık gibi şimdilerin Bahoz Erdalları, Nurettin Sofileri, Duran Kalkanları olan PKK elebaşlarının üzerine yıkıyor, bunların örgütten nasıl tasfiye edildiğini de anlatıyor. “Yani örgütün Gazianetep patlamasındaki ölen çocuklar gibi sicilinde yüzlerce çocuk katliamı var.

Pınarcık Katliamı
tr.wikipedia.org/wiki/p%c4%b1narc%c4%b1k_katliam%c4%b1

Yavi katliamı
tr.wikipedia.org/wiki/yavi_katliam%c4%b1

Başbağlar Katliamı
tr.wikipedia.org/wiki/ba%c5%9fba%c4%9flar_katliam%c4%b1
  • Paylaş
4

Karl Engelpert, Bu devletin de geçmişi Roboski'lerle, faili meçhullerle dolu. Öldürdük, öldürdüler evet. Ölmeye öldürmeye devam mı edelim?

Ahmet Avcı, Doğrudur, devlettir, yapmıştır, belki yapmadıkları da ona mal edilmiştir. Onu buradan dağa çıkaran, öte yandan da sana bombala diye silah da satmıştır. Sana racon kesen Büyük Abi, iş kendisine dokununca öte yandan milyon milyon öldürmüştür.

Lakin ben halkım, bireyim, ölen öldürülen benim, yani Allah onun da diğerinin de belasını versin, derim.

Ateş düştüğü yeri yakar, bu ülkenin pırıl pırıl gençlerini kim öldürdüyse, ölmelerine sebep olduysa, hepsinin...

Ahmet Avcı, Oturulur pazarlık yapılır;

-Bana bundan sonra terörist demeyeceksiniz, yoksa kan akar haaa.
-Tamam demeyeceğiz.
-Benim halkımla buluşmam lazım, onlara diyeceklerimi demem lazım, yoksa bak..
-Tamam mektup yaz iletelim.
-Korucular, özel kuvvetler gibi yapılar geri çekilecek, sivilleşecek, yoksa bak...
-Tamam, çekilecek, siz de çekilin, silah bırakın.
-Biz silah bırakacaksak siz de bırakın.
-Eee ama biz devletiz, bizim caydırıcı bir gücümüzün ordumuzun olması lazım.
-O zaman biz çekiliriz, ama bunlar düzelene kadar silah bırakmayız.Anayasayı değiştirin, beni affedin, salıverin herkesi, yoksa siz bilirsiniz kan akmaya devam eder.

Bu adama terörist demeyelim, peki, diyecek o kadar çok kelime var ki...

En büyük hata ne olacak biliyor musunuz? Devlet bir şekilde, bir modelde artık ne ise, buradan çekilirse ne olacak sizce?

Diğerlerinde ne olduysa, aynısı..Biz o zaman da elimizi ovuşturup, oh ne güzel birbirlerini kesiyorlar, yakında dengeyi bulurlar demeyeceğiz.

Bir kere birinin kucağına oturmaya görün..Türkiye ile alacak verecek bittikten hesaplaşıldıktan sonra, daha neler olacak neler, tarih dönüp dolaşıp tekerrür edecek, ortadoğuda oluk oluk kan akacak, ta ki toprak yeter doydum diyene kadar, göreceksiniz.

Kitabı ülkemizde hala yok satan ve dünyanın en kötü 10 insanı listesinde başlara oynayabilecek, ülkemizde Yahudi düşmanlığından dolayı hayran kitlesi olan Adolf Hitler geçen yüzyılın en etkili yüz lideri listesine girmedi mi... Girmemeli miydi... Bütün ırkını delice fikirleriyle peşinden sürüklemedi mi... Seveni var, benim gibi sevmeyeni var yine de geçen yüzyılın en etkili liderlerindendi. Merak etmeyin Atatürk de girmiştir o listeye. Atatürk'de bizim en büyük kahramanımızken Osmanlı için terörist durumuna düşmedi mi... Devrim yapmak vatana ihanet suçudur, başarılı olmanız haricinde, o zaman da suçlu değil kahraman olursunuz. Bir toplum düşmanından bir kahramana çizgi oldukça incedir. Şimdi duruma bir bakarsak, Hitler de etkili bir liderdi, Atatürk de ve şimdi Öcalan da. İcraatlarının belli zümrelerce iyi ya da kötü olarak nitelendirilmesi onların, kitleleri peşinden sürükleyemediği anlamına gelmiyor. Buradaki tek kriter etkililik olacaksa evet hepsi de etkili liderler.
  • Paylaş
Bu olumsuz ya da olumlu anlamda -nasıl anlarsanız- bir şeylerin değiştiğini, değişeceğini gösteriyor. Yine de bir teröristin lider olarak dünyaca okunan bir derginin içinde yer alması kaygı verici. Yaşananların dünya gözünde meşruiyet kazanmasına meydan verme olasılığı var.
  • Paylaş
1

Ahmet Avcı, Tarihi galipler yazar.

Saddam Hüseyin Kuveyt i işgal eder,Bushgillerse zaten yeni bir düşman aramaktadırlar.

O dönem TV lere bir kız çocuğu çıkar, Kuveytli bu kız bir hastanede çalışmaktadır, Saddamın askerlerinin bebekleri küvözlerden çıkartıp yere beton üzerinde ölüme terk ettiklerini, ağlayarak pek de dokunaklı bir şekilde anlatır, pür dikkat izler tüm dünya, hemen ajanslar servis eder.

Bush birçok konuşmasında bu olaydan halka bahseder, sık sık atıf yapar, kamuoyunu savaşa hazırlar.

Aslında, kız ABD nin Kuveyt Büyükelçiliğinde çalışan birinin kızıdır, hiç hastanede çalışmamış, bu olaylar hiç yaşanmamıştır, baştan aşağıya kurgu ve tiyatrodur.

Katilin lider olarak gösterilmesine sebep olanlar AKP liler değil mi? O pis katili muhatap kabul eden AKP Ye oy verenler bu günaha ortaktır diye DÜŞÜNÜYORUM.
  • Paylaş
Time dergisine niye kızıyorsunuz ki ? senin Başbakan'ın görüşüyor devlet muhatap almış
  • Paylaş
Şimdi bana en hafif ihtimalle lanet okuyacaksınız ama Abdullah Öcalan terörist değildir.

Bu adam BDP özelinde 3.000.000 oy almış ve Kürtlerin büyük bölümünün içten içe önemsediği bir adam. Ardında halk desteği olan hiçbir insana, kullandığı araç şiddet dahi olsa terörist denilemez. Bu adamdan nefret edebilirsiniz, kızabilirsiniz, onun argümanlarıyla ve onun gibi düşünenleri siz de öldürebilirsiniz ama terörist diyemezsiniz. Ha dersiniz tabi ama bir terminolojinin daha içine etmiş olursunuz.

Velhasıl kelam Abdullah Öcalan'dan bir Mandela çıkmaz ama ona alışsanız iyi edersiniz.

Çok sövmeyin rica ederim, reflekslerinizle değil aklınızla yaklaşın olana bitene.
  • Paylaş
5

Ahmet Avcı, Çocuk katili desek, ya da öğretmen katili...

"15 Ağustos'ta gerillaları ben hazırladım. Bunu savunmalarımda da yazdım, kabul ettim. 15 Ağustos için gerillaları yurt içine gönderdim. Ancak gelişen gerilla anlayışı tam benim istediğim gibi gelişmedi. Benim gerilla anlayışım bu değildi. Bazen bir korucu için on tane çocuk öldürdüler. Ben başta böyle olayları gerçekleştirdiklerine inanmıyordum. hatta ilk birkaç ay bunlara inanamıyordum....."

Hatta bunlar senin çocuklarınmış mesela;

itusozluk.com/gorseller/pkk+ter%f6r+%f6rg%fct%fc+n%fcn+%e7oc...

Ahmet Avcı, Ha bu arada, sıçayım terminolojisine.

Karl Engelpert, Doğru kültüründeki kan davalarına lanet ettik yıllarca, hangi çağdayız, bu nasıl kafa diye? Şimdi biz de mi bir kan davasının tarafıyız?

Ahmet Avcı, Karıştırmıyorum, siz de karıştırmayın. Ben açılım sürecini destekliyorum, ucu, gittiği yer, ait olduğu proje tüylerimi ürpertse de, zira ben derim ki,

1000 kişiyi öldürmüş adamla, 1 kişiyi daha öldürmesin diye konuşurum. Kaybettiklerime değil, kaybedeceklerime bakarım. Bu ayrı bir mevzu.

Lakin katil, katildir, terörü yöntem olarak kullanan teröristtir.Ee aslında değildir, terminolji filan. İyi peki, katildir, çocuk katilidir, satılmıştır, ajandır, haindir...ee ama 3 milyon kişi destekliyor.

Horoz, horozdur.

Hakan, Böyle giderse devlet övünç ve üstün hizmet madalyası alacak olan birine terörist dersek suç olacağı garanti zaten. Kişisel olarak katilden yana olanların bir mantığı olabilir, ancak devleti temsil edenlerin mantığı ney o nu anlamak mümkün değil.

Imam osurursa, cemaat sıçarmış.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

996 Görüntülenme10 Takipçi7 Yanıt