Bilmek istediğin her şeye ulaş

Time Lapse (Aralıklı çekim) çalışması için gerekli olan Canon Rebel t3i (600D) cihazı ile uyumlu intervalometre İstanbul içerisinde nereden satın alabilirim?

Intervalometre: Belirlediğiniz aralıklarda otomatik olarak fotoğraf çekmeye yarayan aygıtDüzenle

Bunun yerine size Magic Lantern aygıt yazılımını (firmware) öneririm.


Fotoğrafçılık

Intervalometre almanıza gerek kalmadan time lapse çekimleri otomatik olarak yapabilirsiniz. Yazılım cihazınıza buna ek olarak inanılmaz özellikler ekliyor. EOS 600D ve Magic Lantern ile örnek bir TimeLapse çekim:


Magic Lantern ile ilgili kurulum ve ayrıntılı bilgi magiclantern.fm/ adresinde ve Türkçe kurulum açıklamaları da magiclantern.wikia.com/wiki/unified/ınstall/tr adresinde mevcut. Ben EOS 550D makinemde kullanıyorum ve memnunum. SD karta yüklendiği için makineye bir zararı da yok ve hızlıca kaldırılabiliyor istendiğinde ama kaldırmak istemeyeceğinize eminim. :).


Diğer bir video:


Magic Lantern kullanıcılarının kendi çektiği Timelapse videoları ise bu adreste: magiclantern.fm/timelapse

  • Paylaş
4

Fatih Kara, Çok teşekkür ederim.Gerçekten çok işime yarayacağına inanıyorum bu programın.Hafıza kartı ile kullanılması da kafama fazlasıyla yattı.Başta okurken sonunu görmediğim için tedirgin olmuştum cihaza yazılım atılacak diye (: Ama kart içine atıyor olmamız çok iyi.Hem ekstra bir masraf olayından da kurtaracak. Yardımınız için minnettarım (:

Serkan Köse, Rica ederim :).. Çok sevindim işe yaramasına... Bu yazılım ile ilgilenenler bu işe yıllarını ve gönüllerini vermiş kimseler, kurulum, vs. ile ilgili herşeyi düşünmüşler. Süper de bir iş çıkmış sonuç olarak. Sitelerinde herşeyi anlatıyorlar. Umarım size de faydası olur bana olduğu gibi :)..

Fatih Kara, Olacağından şüphem yok. Tabi ki tecrübemle doğru orantılı olarak kullanışıma bağlı (:

Serkan Köse, Kitapçığında adım adım anlatıyor kullanımları araçların... İşinize yarayacaktır. Kolay gelsin şimdiden :)