Bilmek istediğin her şeye ulaş

Türkiye'de Bedensel ve Zihinsel Engelli Vatandaşlarımız 2. planda tutulmaktadır. Bunu ulaşım(cadde, kaldırım vb.) alanındaki eksikliklerde görmekteyiz. Ayrıca, şirketlerde sadece belirli bir yüzde'den sonra engelli çalıştırma zorunluluğu vardır. Siz olsanız nasıl bir kolaylık sağlardınız?

Engelli çalıştırmayı bir zorunluluk olmaktan çıkarır toplumun o insanlara uyumunu kolaylaştırırım. Çünkü sorun o insanları topluma uydurmakta değil bizim hissiyatımızı o insanlara uydurarak empati kurabilmeyi sağlayabilmekte.
  • Paylaş
galiba yüzde 3 lük engelli çalıştırma zournluluğu vardı..engelli vatandaşalrımızın yapabileceği çok şey var..tüm masa başı işlemlerini yapabililrler..ve bence devlet dairelerinde neredeyse herşeyi yapabilirler..yeter ki bilgi sayar kullanabilsin..daielerde hareket ederek iş yapan yokki adaş..
  • Paylaş
Doğru bir noktadan yakalamışsın konuyu, işte bu %3 lük oranı yüzde 10- 15' e çekebilecek adımlar atılırsa daha olumlu glişmeler yaşanır diye düşünüyorum.
  • Paylaş
kesinlikle..ülkemizdeki engelli vatandaşlarımızın sayıları tam olarak teaspit edilerek toplam çalışan nufusa oranlayarak yapılmalı..
  • Paylaş
sağlam insan aç kalıyor iş bulamıyor sakat nasıl bulsun geçende devlet açıkladı bilmem kaç bin sakat çalıştırması lazım fakat çalıştırmamış daha yeni söylüyo lar
  • Paylaş
zorunlu olarak engelli çalıştıran bir iş yerindeki zorunlu olduğu için çalıştırılan engellinin yerine koyardım kendimi ve o şekilde çözmeye çalışırdım sorunu.
  • Paylaş