Bilmek istediğin her şeye ulaş

Tırnak sarılığı nasıl tedavi edilir?

Tırnakların sararmsına neden olan faktörler kimyasallar, güneş ışığı ve sigaradır. Tırnakların üzerinde dış etmenlerden korunmasını sağlayan ince bir yağ tabakası vardır. Ev işleri, deterjanlar ve ojeler bu tabakaya en çok zarar veren etkenlerdir. Oje tırnak üstünde 3-7 gün gibi bir zaman dilimi içerisinde kaldığı zaman, ister istemez tırnaklar sararır. Bunun bakımı için en pratik çözüm, ojeleri sildikten sonra tırnak üstü ponzasıyla hafif bir şekilde törpü yapmak ve tırnağın üzerindeki ölü tabakayı temizlemektir. Tırnaklar, bakım korucu cila sürülerek sağlıklı bir şekilde kullanılabilir.
Llimon suyu eklenmiş bir su içerisinde ellerinizi bekletmekte işe yarar.. Ancak suya sadece tırnaklarınızı batırmaya dikkat edin.

Tırnaklarınızın sararmasını istemiyorsanız kaliteli ojeler kullanmanız da çok önemlidir. UV koruyuculu kremler de aynı şekilde yaz sezonunda mutlaka kullanılması gereken ürünlerdir. 7 veya 15 günde bir, tırnak üstü törpülenerek bakım cilası sürülürse tırnaklar daha sağlıklı olur.
Tırnak
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

656 Görüntülenme2 Takipçi1 Yanıt