Bilmek istediğin her şeye ulaş

TOEFL ve GRE sınavlarına hazırlanmak için hangi kaynakları kullanabiliriz?

Toefl sınavı sade ingiliz dilinin yapısını ne kadar bildiğinizi ölçen bir sınav değildir. zor bir sınav değildir aslında ama kolay da değildir. çünkü bizim alıştığımız ingilizce sınavların aksine biraz daha konuşmaya yazmaya dayalı bir sınav. bunun için dil yapısını bilmek gerekir ama size doğrudan dil yapısı sorusu gelmez. ingilizceden çok bir de yaratıcı olmanız lazım çünkü çok değişik sorular gelecek, konuşmanız veya bir essay yazmanız istenecek. bu noktada kendinizi essay yazmaya alıştırın ve saçma konulara hakkında konuşmalar yapın. önereceğim kitap ise KAPLAN'ın kitapları. içerisinde alıştırmalar var eğer bu soruları hakkıyla yaparsanız en az 60 alırsınız. ibt sınavı 120 üzerinden değerlendirilir. eğer dikkatli ve gününüzdeyseniz 80 alırsınız çünkü ben bu kitaptan çalıştım deneme sınavlarında 80 alırken sınavdan 60 aldım ama sınav zor değildir kendinize inanın ve tereddüt etmeyin. eminim iyi çalışan biri için 90 100 almamak o kadar zor olmasa gerek.
  • Paylaş
2

Hilaliye.., Bilgi için teşekkür ederim. İlk 2004 yılında toefl'a girmiştim bilgisayar tabanlıydı 233 aldım tabi o zaman bir hoca çalıştırmıştı bizi. Daha sonra IBT'ye Kaplandan aldığım kitapla çalışmaya çalıştım çünkü düzenli bakamadığımdan verimli olmadı ve düşük aldım sınavdan. Ben daha çok speaking konusunda endişeliyim. Telaffuz geliştirme konusunda öneriniz nasıl olur?

Ramazan Bilgin, internette o kadar çok örnek soru var ki toefl'la ilgili. eğer kaplan'ın kitabı varsa elinizde onda da speaking sorusu var. yapacağınız iş bilgisayarınızdan ses kayıt etme uygulamasını açacaksınız sonra soruyu okuyun mesela sorunuz şu olsun memleketiniz hakkında konuşun. orada dakikası vardı şu kadar dakika konuşacaksınız. konuşun ve kaydetin. ve sonra yeniden dinleyin bazı kelimelerdeki telaffuzda sorun yaşadığınızı göreceksiniz. bunu konuşurken farkedemeyebilirsiniz. sonra o kelimenin telaffuzunu internetten öğrenin. bir sürü ingilizce kelimeleri seslendiren internet siteleri var. benim tavsiyem bu.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1127 Görüntülenme9 Takipçi1 Yanıt