Bilmek istediğin her şeye ulaş

Toplumsal yapıdaki değişim insanların sekse bakış açısını değiştirdi mi?

Ben kendi aramızdaki konuşmalarımda buna Yeni Dünya Düzeni diyorum. Eski yapılar dejenere olurken, toplum sürekli yeni bir sistem, yeni bir bakış açısı getirir oldu. Onca saçmalık getirisinin yanında, insanları düşünmeye, sorgulamaya iten faktörlerde çıktı.

Şuan bana kalırsa toplum neredeyse yarı yarıya -bir kesim hala eski düzen, bir kesim ise yenilikçi- bir şekilde bakış açısını takınıyor.  Cinselliğe bakış açısı değişti, bireylerin cinsel aktivitelere başlama yaşı onbeşlere kadar indi. Çoğu tabular yıkıldı.

Ayrıca bir dipnot: eski düzen ve yenilikçi tabirim bir değişkendir. Düşüncelere saygısızlık etmek babında eski kafalı ya da modern anlamında kullanmadım. Sadece oluşum sıralarını belirttim.
  • Paylaş
Değişir mi diye sormaya bile gerek yoktur aslında. eskiden birbirini görmeyerek evlenen insanlar şimdi birbirinin görmediği yeri kalmadan ilişki yaşıyor.(burada bir yargılamada bulunmadım sadece toplumsal yapıdaki değişimin cinselliğe etkisini anlatan güzel bir örnek olduğu için bu cümleyi yazdım)
  • Paylaş
1

Barış Cem Yılmaz, toplumsal yaşamın seks üzerinde olumlu etkilerde bulunduğunu bende gözlemledim. size katılıyorum anlıyorum

Hayır tabikide değiştirmedi. Hala toplumumuzda 15 yaş evliliği var, başlık parası doğu kesimde devam etmekte , namus denen ve sadece kadında aranan bekaret on planda, bunlar oldukça nasıl degisebilir ki. Durmak yok en az 3 çocuk deyip lafı bitirelim derken, tecavuzler cinsel istismarlar geldi aklıma ama deginmeye gerek yok bilen biliyor zaten, tecavuzmu ettin ufacık çocuğa diyorlar sonrada serbestsiniz hadi git sana iyi günler yine edersen yaparız birşeyler sorun etme gibi olaylar dönüyor sanırım... ... Üzülüyorum ama malesef böyle bir ülkedeyiz . Bekarette çok önemli diktirmek şart evlenirken sanirsam yani böyle bir inanç var herhalde herkes çok onemsedine göre önemli birşey .
  • Paylaş

Teknolojik gelişmelerde paralel olarak cinsellik normal bir yasam olgusu seklindeki algı hızla yukseliyor ve normallesiyor. Amerikan filmlerindeki gunubrlik ilişkiler nizdede gayet normal karsılanmaya baslandı artık , yakında aldatmada sorun olmaktan cıkarsa hic sasırmam

  • Paylaş
Oldukça ... Yaş ortalaması 15'lerde geziyorsa bu bir olgudur..
  • Paylaş
Değişmedi. İletişim araçlarının çeşitlenmesiyle gün yüzüne çıktı sadece.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1613 Görüntülenme13 Takipçi6 Yanıt