Bilmek istediğin her şeye ulaş

'Tosbağa' veya 'Kaplumbağa' dediğimiz Wv. sevenlerden misiniz?

biz de bir wv. kullanıcısıyısıyız..1 sene olmak üzere.. sağlamlığından dolayı tercih ettik....peki wv. ni dizaynı için mi yoksa başka hangi sebebten dolayı alınır,diğer arabalardan ayıran özellikrleri nedir?
 • Paylaş
bence wv. almanın en başta ki sebebi, tosbağa için geçerli, o araba aşık olmak. yani ne kadar eski olursa olsun, kırık dökük de olsa, diğer arabalarda olmayan bir albenisi var. seviyorum, sevmek için gerekçesi olmayanlardanım. ama 65-73 arası modeller hala yollarda, hala bakımlı, hala sevdalısı var bence bir çok yeni çıkan modellerin ömürlerini bile geçer, gene yola devam eder.
 • Paylaş
evet. hep hayalimdi, senin resmindeki wv gibi bir tosbaga
 • Paylaş
daha önce de görmüştüm o wv. geni. adam bir yapmış içini, sorma gitsin.
 • Paylaş
nedense hiç sevmeyenlerdenim bende bilmiyorum :S
 • Paylaş
Deniz kaplumbaqası besliyorum xD cok şirin yaratıklar xD
 • Paylaş
beslemelik kaplumbağa konusu açma ya. üzülüyorum hayvanlara. daha geçenlerde bir çift aldı kayınço, bir hafta on gün içinde ikiside öldü. nediye alır, nediye satarlar ki bu hayvanları. bırakında nerde yaşıyorsa orda yaşasın. yada doğal ortama yakın bir yerde ama evde süs diye asla ve asla. ha öldürmeyi yada büyüdüğünü görmeden öleceğini bile bile almayı kabul edenlerdenseniz bilemem. Ben asla almayacağım, tavsip te etmiyorum. diğer evde beslenebilecek hayvanlar hariç tutuyorum tabiki. sadece bu kaplumbağalar için geçerl sözüm.
 • Paylaş
Su kaplumbağalarının vücut ısıları düşünce halk arasında kış uykusu diye tabir edilen hibernasyona girdiklerini ve bir çok insanın öldü zannedip onları attıklarını biliyor mu peki kayınçon
 • Paylaş
valla senden duyuyorum ilk defa. kayınçosu bunu bilseydi daha çok kontrol ederdi herhalde. ama sen besliyorsan, emin olmadan atma. peki uyanmasınımı bekliyeceksin, yada uyandırmak için bir formülü varmı? aradaki farkı nasıl tespit edeceğiz. biliyorsan paylaş ki bizde bilelim. burdakilerde. bilmemek ayıp değil.
 • Paylaş
3

Sevgiseliwww.akvaryumforum.com/.../...nda-kaplumbagalar.htm buradan bilgi alabilirsiniz soru sahibi daha uzamasınıistemediğinden konunun buradan yazdım

Serdar Oruç, teşekkürler.

Sevgiseli, Rica ederim hiç su kaplumbağam olmadı bu arada :)

arkadaşlar, sevgi seli cevabını verdikten sonra, lütfen hayvan muhabbetine girmeyelim nedersiniz. bahsettiğimiz ARABA sevdasıydı. Hayvan olanını başkası sorsun orda cevaplarsınız.
 • Paylaş
Alman dergisi vardı. sırf Wolsvagen Bettle eski modellerine yer veriyordu. orada bir çok vosvos araçlar vardı. ve birbirinden muhtesem. o dergiyi kaybettim. nerde ve nasıl elde edebileceğini bilen varmı dır?
 • Paylaş

duyduğum kadarıyla, eski kasa wv. tosbağalar, (new bettle değil), aynı kasalarla, fakat yeni yol tutuş, güvenlik, aksesuar ve farlılıklarla geliyormuş. 67 model sanırım, baz alınarak kasayı yapacaklarmış. Hadi hayırlısı.

 

 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1327 Görüntülenme6 Takipçi12 Yanıt

Konu Başlıkları