Bilmek istediğin her şeye ulaş

Toshiba, Asus veya MSI marka laptop almayı düşünüyorum, önerebileceğiniz kullandığınız başka markalar var mıdır?

Bir senenin üstünde bir zamandır işim için ki yüksek performanslı makine gerektiriyor, MSI GT683 kullanıyorum ve cidden tepe tepe. Isınma, ses problemleri yok ve yağ gibi akıyor. Verileri de aşağıda. Yüksek performanslı makinelerde GT serisi bence çok iyi. Diğer markaları denemediğimden ben de karşılaştırma yapamayacağım ama 7. 9 üzerinden en zayıf parçayla alınan 7. 1 önemli bir veri... Benim bir sonraki makinem de MSI, Apple, Alienware ya da Asus olur muhtemelen. Aslında Apple ve Alienware zaten kaliteleriyle kendilerini kanıtlamış markalar, diğer ikisi de dünyanın yegane iki anakart üreticisi, ikisinin de çok güzel makineler toplama bilgisi ve yetisi olacağını düşünüyorum. Tabii bunların hepsi High End performans modelleri için. Biraz internet, biraz yazı, hesap, film izleme, müzik dinleme derseniz beklentiniz, o zaman seçeneğiniz de oldukça artacaktır.

Performans makineleri toplayan bir de Kadıköy'deki
LaptopFOKUS BİLGİSAYAR SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ.Osmanağa Mah. Nüzhetefendi Sok. No : 34 / B Kadıköy - İSTANBULKadıköy V.D. : 388 021 6779

var. Eğer biliyorsanız hangi anakart, hangi işlemci, hangi bellek, harddisk ve ekran kartıyla en iyi çalışıyor orada da mükemmel makinenizi toplatabilirsiniz. (Bunlar bir kaç saat ya da günlük çalışmayla mutlaka Google'dan toplanabilecek veriler.)

Bu sorunun benzeri bol bol soruluyor, zaman ilerledikçe teknoloji de değiştiğinden sorulmalı da tabii. Yalnız yanıtlar hep "benim makinem en iyisi" ya da "....nın üstüne makine tanımam" ya da "bu marka alınmayı hak ediyor" şeklinde oluyor, nedeni ya yok ya da oldukça öznel. Eğer yanıt yazanlar aşağıdaki gibi o "en iyi" olan makinelerinin özelliklerini de verirlerse bu öznel yanıtlar bile nesnel bir seçim yapmaya yardımcı olabilir. Hatta üşenmeyen Benchmark Test sonuçlarını yayınlasın derim.

Laptop

Laptop

MSI düşünürseniz lütfen şunu da okuyun.
  • Paylaş
Kesinlikle Lenovo öneririm. iki seneyi aşkın süredir kullanmaktayım. kulandığım ürün modeli Y560P . tek bir kasma, tıkanma olmadı desem yeridir. Ayrıca çevremdeki Lenovo kullanıcılarından duyduğum kadarıyla servis/garanti hizmeti mükemmel. Her müşteri için ayrı hizmet anlayışı. Ama idepad yerine Thinkpad alırsan daha fazla işini görecektir.
  • Paylaş
Acer, Asus, Samsung, HP; bu markalardan şaşmayın sakın.
  • Paylaş
Markaya para vereceksen o Asus un hakkıdır. Toshiba' nın bu teknolojide ısınmaya çözüm üretememiş olması düşündürücü. Toshiba ve Asus' un yanına MSI yazmaman gerekirdi : ) Benim düşüncem. . .
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1414 Görüntülenme6 Takipçi4 Yanıt

Konu Başlıkları