Bilmek istediğin her şeye ulaş

Toshiba marka ürünümüzü aldığımız Bimeks'ten garantiye vereceğimiz bilgisayarı yollarken ürünü vidalamadan gönderdiler. Bizim hatamız yokken Toshiba firması kullanıcı hatası diyor, ne yapabiliriz?

Toshiba Türkiyede TNB den vazgeçip ne zaman toshiba türkiye gelirse toshiba düzelir. Bir markanın ne olursa olsun öncelikle müşterisine güvenmesi gerekir. Bu konuda dell gerçekten müşterisini güvenen bir firmadır. Bir son kullanıcı Bilgisayarında harddisk ve ram değiştirme hakkı varken bazı firmalar bunu bile elimizeden alıyorlar. Amaçları sattıkları ürünün sorumluluğundan kurtulmaktan başka birşey değil. Zaten özellikleriyle kıyasladığınızda diğer markaların fiyat olarak üstünde olan bi marka. TNB ninde yakında ipini çekerler diye düşünüyorum.
  • Paylaş
Sana bunu yapan Toshiba TNB firmasıdır, firma İstanbul'da, Avrupa bölge müdürüne veya Avrupa genel müdürlüğe güzel bir mail yaz, ayrıntılı şekilde, yüksek ihtimal geri dönüş yaparlar, ama dediğim gibi maili güzel yazın, örnek; firmanızdan güvenerek ve 10 yılı aşkın bir süredir kullandığım tek marka olan Toshiba dizüstü bilgisayarımda ... ... ... tarihlerinde sorun yaşadım falan filan.
  • Paylaş
1

Ayhan Şimşek, Katılıyorum, bu konuda duygusallık fena prim yapıyor bu firmalarda.. Acer, Kespır, Pekırt falan hariç :)

Kaymakamlık - Tüketici Hakları Bölümü
  • Paylaş
Ürünü teslim alırken kargo çalışanı yanında kontrol etmeniz gerekiyordu herhangi bir yaptırımda bulunmanız pek olası değil. Genelde bizler ülke olarak vatandaşlar kargodan gelen malı alıp kağıdı imzalayıp kargocuyu gönderiyor halbuki alınan bu malın sağlam veya hasarsız olup olmadığını bilemeyiz ve kargocu gittiğinde bu mal hasarlı veya özürlü gelmiştir diye bir talepte bulnmak çok zor firmanın insiyatifinde aslında siz yapmış olabilirsiniz gibi size verilen cevaba benzer cevaplar verilir
  • Paylaş
1

Abdullah Gürel, lan diyom ki bimeks kargoya yolladı şu şahsiyet demiş ki kargoya yollarken bakmıyor ulan bir de ülke sorununu söylemiş ulan sen bilmediğin işlere bulaşma bildiğin işleri yap milleti de delirtme zaten -3 puan almışsın sen burda bilgisayarından bahset ülke sorunları senin kafa yapını aşar s.g allivederchi

Bu durumda bir şey yapamazsın. Ürünü sağlam olarak verip de eksik vidalı şekilde alırken onu kayıt formuna işletmen lazımdı. Tüketici haklarına gittiğinde ürünü düzgün almışsın ve arızayı forma işletmemişsin diye bir ifadeyle karşılaşabilirsin. Şimdiden geçmiş olsun demekten başka söz yok.
  • Paylaş
1

Abdullah Gürel, kardeşim böyle cevap vrsinler canımı yesinler eyvallah

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

539 Görüntülenme9 Takipçi5 Yanıt