Bilmek istediğin her şeye ulaş

TTNet'in 8Mbps paketiyle 1Mbps'yi geçemememin nedeni nedir?

1den 8Mbps diye satılıyor ama 2 Mbps bile göremedimDüzenle

TTNET'in sağladığı bu internet servis paketinde açıkça bahsedilmeyen bir durum var, ki bu bir diğer taraftan belki dolandırıcılık bile sayılabilir (hukukçu arkadaşlar o kısmını daha net bilirler).


Eğer konumunuz bir TTNET bölge servis merkezine 3km çaptaki bölge içinde ise, size bahsedilen 8Mbps bağlantıyı yaklaşık olarak alabiliyorsunuz. Ancak, servis merkezine uzaklığınız bunun dışında ise, size bu bağlantıyı veremiyorlar ve hatta veremedikleri yetmiyormuş gibi bir de internetinizi 1Mbps hızını sabitliyorlar. Kendilerinin yaptığı açıklama "sizin altyapınız bu mesafeden dolayı 8Mbps bağlantı hızı için yeterli değil" şeklinde. Yani diyorlarki, reklamlarda bahsedilen 8Mbps, TTNET'e 3km çemberde olanlar için geçerli.


Tabi bu tuzağa bir kere düştünüzmü, hele hele 12 yada 2 ay taahhüt imzaladıysanız, tek kelime ile yandınız, sabrınızın tükenmemesini dilerim.


Ancak, doğru söyledikleri bir tek şey var o da şu: "TTNET ile herşey mümkün!"

  • Paylaş

Aynı problemi ben de annemin İnternet bağlantısıyla yaşadım. TTNet 8Mbps derken aslında sözleşmeye göre 4Mbps için söz veriyor. Kanaatimce bandı daha çok kişiye satmak için itiraz etmezseniz hızı kısıyor. Telefon ederseniz hemen 4Mbps hızını açıyorlar. Korkunç bir dolandırıcılık yaptıkları, aslında birileri uyarmadan mahkemeye vermeli namussuzları. 4 ürün için para alıp 1 ürün vermek ciddi şekilde dolandırıcılığa giriyor olmalı...

  • Paylaş
2

Boraq, 4 olsun yine iyi ama adamlar 1den yukarı cıkartmıyorlar.

Şaman, Telefona sarılıp hakkını aramalısın, hemen veriyorlar hakkını zaten.

Aslında paket hızı 8 Mbps değil, en fazla 8 Mbps hıza ulaşıyor. Bunu da size "8 Mbps ye kadar sınırsız" diye satıyorlar.

Eğer bulunduğunuz konumda da kablolar eski ve yüksek bağlantıyı desteklemeyecek kadar kötüyse bu hızı veremedikleri gibi bağlantınızda sürekli olarak kopmalar yaşamamanız için çözümü kabloları yenilemekte değil size daha düşük bir sinyal göndermekte buluyorlar.

Şu uyarıyı da yapayım: Daha önce destek için ttnet i aradıysan, senin internet bağlantı kontrollerinin yapıldığı sırada çabuk bağlanabilmen için sinyali 1 Mbps ye kadar kısıyorlar. Bağlantın sağlandıktan sonra da sinyali arttırırlar. Yanlışlıkla bunu 1 Mbps de unutmuş olabilirler de. Çünkü 1 Mbps gerçekten çok düşük ve kablo ne kadar dandik olursa olsun en azıından 3-4 Mbps lik hızı destekler diye düşünüyorum.
  • Paylaş
Yılmaz kardeşimin dediği gibi 512 KBit ile 8 MBit arasında bir hizmet sunuyorlar, alt yapının durumuna göre 8 MBit hızı görebileceğin belirtiliyor ama henüz gören olmadı orası ayrı tabi :)
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1424 Görüntülenme8 Takipçi4 Yanıt

Konu Başlıkları