Bilmek istediğin her şeye ulaş

Türban altına daracık bluz giyen kadınlar acaba mahalle baskısına başkaldırıda mı bulunuyorlar?

Gerçekten ve isteyerek kapananlar yani inandıkları için kapananlar öyle giyinmiyor zaten.Gayet düzgün ve sade giyiniyorlar. Rengarenk,daracık giyinen, ful makyaj yapan,topuklu ayakkabı giyip kırıtarak yürüyen (sözde kapalı) kadınları ben inanan olarak görmüyorum açıkçası.Onların tarzı başka bir şeye hitap ediyor. Basitler ve dinden çok uzaktalar maalesef.Ortalığı karıştıranlar da hep onlar.
  • Paylaş

Gerçekten inancı gereği kapanan bir kadın dediğiniz gibi kapanmaz. Bunun bence sebebi sadece başını çaputla sarmanın kapanmak olduğuunu sananlar veya o şekilde kapanmaktan hoşlananlar var.

İnandığı gibi yaşamayanlar yaşadıkları gibi inanıırlar. İnandığının istediklerine önem vermeyenler işte o bahsettiğiniz kızlar gibi giyinir ve onun doğru olduğuna inanırlar...

  • Paylaş
Sanmıyorum. Zorla kapatılmıyor ki hepsi bir kısmı zorla kapatılıyor ki onların o şekilde dışarı çıkmasına zorla kapattıran izin vermez herhalde.Öbür kesim kendi isteğiyle kapanıyor ama onlar da sanırım birtakım kadınlık dürtülerinden vazgeçemiyorlar ve fark edilme telaşına düşüyorlar bu yüzden giyiyorlar.
  • Paylaş
Onlar mahalle baskısıyla kapanıyor sadece. Mahalle baskısına karşı koymak için öyle giyinmiyor.
  • Paylaş
Başkaldırıyorlar da bir tek mahalle baskısına değil:)))
  • Paylaş