Bilmek istediğin her şeye ulaş

Türbanlı kadınlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ewet umarım kimse beni yanlış anlamamıştır. bende türbanlı arkadaşların arkasındayım. insanların farklı düşünceleri oluyo. sizinde var mı die merak ettim...

  • Paylaş
Aman aman :) Yanlış anlaşılma olduysa özür dilerim ben asla öyle birşey kastetmedim.. Biz derken Türkiye'yi; onlar derken de başını örten kardeşlerimi kastettim ki annem de onlardan biridir. Yani, bu konuda konuşmanın, kişilikleri sözsel şahsiyete dökmenin başka yolunu bulamadığım için öyle bir kullanıma gittim.. Ama siz de anlamışsınız, karışıklığı gidermişsiniz. Teşekkür ederim :)      
  • Paylaş
Onların da bizden biri olduklarını, 'ayrımcılığa tabi tutulmamaları' gerektiğini düşünüyorum.
  • Paylaş
Tessettür > iffet > şahsiyet > kişilik =  özgürlük
  • Paylaş
İnançlarını yaşamaları, hakları diye düşünüyorum.
  • Paylaş
@spestnaz;  O kim biz kim ?  Sanki biz diye kendine çizdiğin dairede ev sahibi yerine koymuşsun, onları derken de kendine gelmiş misafir gibi söylemişsin gibi olmuş cümlen. 

Böyle bir şey ifade etmek istemediğinden eminin. Biz Anadolu'un aynı cevherindeki biriz demeyi ifade edeyim derken söz daha kötü kazaya sebep verecek gibi durmuş gibi :)

Şöyle biraz geriden bu günkü bulanıklığı özetleyelim istersek;

Vahyin son çevirimi olan Kuran'anın getirdiği inançla yaşıt olup (14 Asır ) onunla yeniden varlığının anlamını bulan bu milletin tarihi babalar gibi ortada iken

İnandığı değerleriyle çağdaş olan bu millet o değerlerin ilkelerini hayatına gücü yettiğince koyanla, koyamamış olanın kınanmadığı ahlak üzere yaşayışı da ortadayken

Bu gün bizler nasıl oldukta

Kendi sınırsızlığını yaşamak için kendi değerleriyle barışık olmayan azınlığı arkasına alarak, hasetle gıpta ettikleri bu milletin erdemliliğine kibrit suyu dökmek için toplum dönüştürme mühendisleriyle asırlık projeler hazırlayan hasımların soru dahi olmayacak bu kadar yüzeysel konuların, çözülmez sorun haline getirmek istediği  tefrika çamurunda  nasıl boğulduğumuzu göremez halde geldik ?

Bu öyle bir çamur ki bu ve benzeri soruların alt kategorilerini hızlıca üreterek  başörtüsü var mı saçmalığını en esaslı şekilde cevaplan sa dahi hiç cevaplanmamış bir şekilde temcit pilavı gibi gündeme koyan bir çamurdur. 

Çünkü bu çamurun amacı hakikatin ortaya çıkması değil. Toplum psikolojisine hiç bir zaman çözümlenmeyen bir tartışma konusu olduğu karışıklığını verdirtme sidir. Zaten bu tartışmalara buradaki gibi ( http://x.co/ZBWe ) esaslı cevap verecek nitelikte kişilerden çok , ekran önünde tartışma popilizm zaafı olan sivrilmiş karşıt aydınları özellikle çağırırlar.

Bu çamur öyle bir sabırla işlenir ki tüm bu süreçlerde önce kavramları değiştirirler, yeni getirdikleri kavramların sınırlarını küstahça kendileri çizerler, üstünü çizdiği hakikatlerin de imajını bozararak toplumda yadırganacak hale getirirler.

Hasılan bugün bu ( http://x.co/ZBWZ ) makaleler acı bir şekilde yutkunarak kaleme alınıyorsa, tahrif etmiş oldukları hakikatlere karşı açtıkları harbin hasatını bugünkü kuşaktan topladıklarının en açık delildir.


Sebep; Bu asırlık tahrif hesapları niye, esas korku nedir ?
İslam'ın insan-ı kamil yetiştirme potansiyelini iyi bilen hasımlarımız bu çınardan yetişmiş olan milletin sarsılmaz irfanında kurmuş olduğu sömürü tezgahında lokomotif yapamayacağını iyi biliyorlar.

Bu tezgahın içindeki en büyük pazar paylarından biride hayatın nesnesi haline getirerek her alanda sömürdükleri kadındır.

Unutmayalım ki adem yaratıldığında  şeytan 'ya ben bunu nasıl kandırcamki' demişsede, ardınan kadının yaratılışına şahit oluncada 'çok şükür, şimdi işim kolaylaştı' demiştir.
:)

Dolayısıyla sömürülen kadını dişiliği ile hayatın bir nesnesi  halinden alıp, dişiliğini arka plana iffet örtüsü ile atıp erkek egemen topluma benimle kişiliğim ile muhatap ol deyip şahsiyet özgürlüğüyle kadına itibarını geri kazandıran bu ilkeyi yıkmaları kendilerinin bekası için olmazsa, olmaz surlardan yalnızca biridir.

Sonuç; Nemi düşünürüz?
Tesettürlü bayan,  'insanlığın  inanmış olduğu inancın bir ayetinin ilkesini taşıyan birey' olduğu en yalın düşüncemizdir.  O inancın tesettürü ilke haline getiren ayetinin hikmet ve sebeplerini hakkıyla anlayabilecek olan seküler olarak bakandan daha çok, o inanç dairesine teslim olan akıl ve kalp sahipleridir.

  • Paylaş