Bilmek istediğin her şeye ulaş

Türk erkeklerinin bu kadar sapkın olmasının nedeni nedir?

Türk kadınları yüzünden dersek genelleme yapmış oluruz, ve bu ülke de yaşayan insanların annelerine sapkın demiş oluruz değil mı. Tıpkı sizin babanıza sapkın dediğiniz gibi soru içerisinde. Babanız bir sapkın mı ?
  • Paylaş
Kötü örnekler üstünden tüm denekleri "kötü" diye yaftalamak biraz aşırıya kaçmak oluyor. Evet, sapkın erkekler var, sapkın kadınlar da var, sapkın insan var. Ama ne tüm kadınları, ne de tüm erkekleri sapkın olarak değerlendirmek sağlıklı bir yaklaşım değil.
Belki de sizin tercih ettiğiniz tüm erkeklerin sapkın olmasında sizin de kriterlerinizdeki hataları eleştirmeniz daha doğru olabilir.
Kimbilir?
  • Paylaş
Hakan (@hakkan) üstat yine güzel yazmış. Babalarınız gibi sapkın babaların çocukları olduklarından en iyi oturan yanıt. ☺ Kızmayın hemen hepinizin babası değil sadece Türk erkeklerinin sapkın olduğunu düşünen, yazan, iddia edenlerin babası, bir de tabii şimdiki neslin genç erkeklerinin babaları ☺ Hepsi sapkın değil bu arada, belirli zümrelerin çocukları sapkın. Nedeni de o zümrelerde cinselliğin tabu olması ve sağlıklı bir şekilde yaşanmaması. Kiminin cinsel hayatı dört ayaklı bir hayvanla kimininkinin ise kerhanede başlaması. Zümrenin kadınlarının oldukça örtülü olması. Yani tabii erkekleri örttürüyorlar, kendi zümrelerinin diğer sapkın erkeklerinden korumak için. Erkeklerin de örtüsüz kadın görünce çıplak kadın gördüklerini düşünmeleri.

Ne kadar kapalı, o kadar sapkın. Bir de zümrenin kızları sağlam kasıp evlenene kadar bekaretlerini koruyabilecek sapkınlıktalar. Erkekleri de görmemişlikten sapkın dolayısıyla yaptıkları çocuklar da sapkın ailenin sapkın çocukları oluyor.

Gezi günlerinde Taksim'e gitmiş olsaydınız o zümreye ait olmayan bir yığın Türk erkeği görürdünüz ve bu sefer de Türk erkekleri neden bu kadar kibar, mütevazı, çekingen derdiniz.
  • Paylaş
Aşırı yemek ve tatlı tüketimi
  • Paylaş

Cinselliğin ülkemizdeki en kalıplaşmış tabu olmasından kaynaklanıyor bence.

  • Paylaş

öyle bir genelleme yapamazsınız ki kesinlikle bizim toplum sapkın bir toplum değildir ...Sorunuzu şu şekilde" insanımız neden çok genelleme yapıyor " diye sorsaydınız daha mantıklı olurdu

  • Paylaş
Sapkın-Sapık, sapmaktan geliyor. Sapmak; doğru yoldan ayrılmak. Sapkın; doğru yoldan ayrılmış. Sapık; doğru yoldan ayrılmış, yanlış yoldan gitmekten zevk de alıyor :)

Doğru yol ne o halde? Normal ne, toplumumuzun, ya da insanlığın doğru sayılan kabulü ne?

Üniversiteyi yeni kazanmış ergenler, ilk örnek model hocayla tanışıp iki de kitap okuduğunda, bir anda bu kimliğe sarılıp, bangır bangır bağırmaya başlıyor alabildiğine koyu rengiyle, ezberlediği sloganlarla, giyim kuşamından her şeyine taklit, bütün dünya o gözlüğün ardında...

Her bu gibi ergen, ya da ergenlikten çıkamamış kimlik ve her yeni girdiği ortamda kimliğini deklare ihtiyacında olan, biraz da bu şekilde kendi gibi olanlarla buluşup kümelenme eğilimindeki kişilerin, bangır bangır kendini ilan edişlerini yakalamak o kadar kolay ki.... Kapasite o dar alanda kaldığından, ilgi alanı da o alanla sınırlı... Hey millet ben buyum sloganları sıkıyor zaman zaman. Abartı düzeyde cesur kelime seçimleri, araya az terminoloji serpiştirmeleri, dimdik keskin iddialı söylem ve genellemeler, vardır, ya da yoktur finalleri...

Hakkan güzel demiş, onun alt yorumuna yazarken cevap vermeye karar verdim. Ne annelerimiz ne de babalarımız sapkın. Bu genellemeye bunlar da giriyor diye dikkat çekiyor Hakkan.

Biraz usturuplu, ölçülü olmak lazım. Ettiğin lafın dokunduğu sinir uçlarını kestirmek lazım. Pervasızlık her zaman hoş görülen bir özellik değildir, kaldı ki hoşgörü nedir üzerine sayfalarca felsefe yapıldı bu sitede.

Cinsel mevzular, ve Tanrı tartışmaları neden bu kadar popüler, bence asıl bu konu üzerinde uzun uzun konuşmak lazım. Bu bir şeylerin göstergesi.

Geçenlerde Almanya' da yalnız yaşayan ekonomik anlamda zor durumda olan kadınların sayısındaki artışın ürkütücü boyutlarda oluşuyla ilgili bir araştırma vardı, magazin sayfalarına bakmaktan okumadınız sanırım. Galiba, devlet ve kurumlar ütopik boyutta bir sosyal güvenlik uygulamalarına kavuşmadan, en güvenli ve doğal sosyal yapı aile yapısı... Türkiye bir şekilde, muhafazakar yapısıyla, -nasıl ki AİDS' te olduğu gibi, burada da avantajlı konumda, hesaplamadan kestirmeden kendiliğinden belki ama öyle. O halde bunu koruyacak, kollayacak yaklaşımları yeğ tutmak lazım.

Akşam barda tanış, tek gecelik götür, unut, güzel gibi görünüyor ama, topluma yaydığınızda bu durumu, asıl sapkın diye nitelendirilebilecek tablo ortaya çıkıyor. Dayanamadım kıllandım yine, neyse. .
  • Paylaş
Erkeklerin ve kadınların fıtratında sapkınlık var. Yasal, dinsel, toplumsal fırsatı olan toplumsal konumlarda sunum değişir. Özet : fıtrat, fırsat = sapkın 😊
  • Paylaş
Hayatımıza İslamı hakim Kıldığımız çağlarda dünyanın imparatorluğuyduk ancak ne zaman ki İslam'ı terkettik hayatımızdan çıkardıysak o zaman medeniyet çöktü, ulus devletler haline geldik sonra ırklara bölündük sonra ailecilik anlayışları çıktı şimdi ise tamamen ''ben'' cillik ortada şimdi sapkınlığa gelince İnsanı yaratan ona en iyi hükümler koyar ancak insan kendi nefsine çevresine göre hayatını düzenler ve zaten bu sapkınlığın başıdır. . .
  • Paylaş
1

Düşünce Hırsızı, Konuyu islamiyetle bagdastirmaniz cok ilginc olmus. Oysa ki islamiyet oncesi ve islamiyet sirasinda turk imparatorluklarinin durumuna bakarsaniz hep bi sapkinlik vardi. Goze bir tek bu tur imparatorluklarin sapkinliklarinin yansima sebebi ise gunes dogdugunda diger her seyi sonmus gibi bi isigi etrafa yaymasindan ileri gelir.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

372 Görüntülenme11 Takipçi9 Yanıt