Bilmek istediğin her şeye ulaş

Türk erkeklerinin yabancı kızlara merakı nerden geliyor?

Sebebi nedir yani..Düzenle
Yabancılar fingirderken cana yakın sıcak oluyor, Türkler yapınca yollu oluyor ben de anlamadım.
 • Paylaş
Belki de naz-kapris-şımarıklık üçgeninden sıkılmıştır artık erkekler. Neticede bizler küçüklüğümüzden itibaren gelinlik giymeye odaklanıyoruz. Bir de annelerin kızlara kendini ağırdan sat (söze gel!) tarzı derlemeleri vardır ki erkekleri çileden çıkartabilir. İlişkiye başlandığında evlilik için bunaltabiliyoruz. Cinsellik konusunu açmama gerek bile yok sanırım...
Rahat olabilsek sorun kalmayacak belki ama öyle olunca da ucuz oluyormuşuz.
 • Paylaş
Yabancı bir kadınla evli biri olarak -ortalama eğitim ve kültür düzeyini düşünerek yapacağım- yorumum şu:

Biz Türk toplumu olarak kendi 'arıza'mızı kendimiz yaratıyoruz. Erkek egemen toplum nedeniyle erkeklerimiz, kızlarını baskıcı şekilde yetiştiriyor. Bu kızların çoğu yetişkinliklerinde bu sebeple ilişkilerinde özgür olmayan, korumacı bir yaklaşım sergiliyorlar. Kendi kızını baskılayan erkek, bir taraftan ilişkisinde de özgür bir kadın bekliyor ve bu beklenti karşılanmayınca, özgüveni yüksek ve yargılamayan bir toplumda yetişmiş yabancı kadın ona çok cazip görünüyor.

Bu kısır döngüyü eğitim ve gelir düzeyinin artışı bile bir yere kadar kırabiliyor.
 • Paylaş
@zencefil, @Sevgiseli ikiniz de çok haklısınız ve konuyu çok güzel özetlemişsiniz. Öncelikle belirteyim ki ben, Türk kızını hiçbir yabancıya değişmem. Evet batılı yabancılar gerçekten günün evrensel güzellik anlayışına daha çok uyuyor. Ayrıca Türk kızı yine erkeklerin zorla dayattığı kültürel nedenlerle ağır davranmak zorunda yoksa yollu oluyor. Yani zaten yöresel lezzetleri de tatma isteğiyle gelmiş olan yabancıyla ilk andan itibaren daha samimi, daha serbest bir sohbet kurulabiliyor. Erkeklerimiz için de sonuçta başka yörelerin güzel lezzetlerini tatma ihtiyacı, isteği. Ayrıca içgüdüsel bir davranış, soyların karışımı sonuçta her zaman daha dayanıklı ve zeki genler üretiyor.

Bir de çok haksızlık etmeyin erkeklerimize, bir çok kadınımız da kendilerine duyulan ilgi, şefkat ve özellikle de Türk erkeklerinden göremedikleri saygı nedeniyle yabancı erkeklerin tadına bakmaktan her zaman çekinmiyorlar. Çekinmesinler de zaten, bütün dünya akraba olsa tüm savaşlar biter...
 • Paylaş
1

Hypatia Hypatia, Son cümleniz çok iyiymiş Şaman Bey :) Size katılıyorum.

Bence bunu yalnızca yabancı kızların ''billur güzelliklerine'' bağlamak doğru bir yaklaşım değil, ayrıca Türkiye'deki kızlarında hatırı sayılır bir doğal güzelliği var. Bir erkeği cezbeden nitelikler sadece, güzellikle sınırlandırılamaz. Bir erkek bir kadının toplum içindeki tavırlarından iletişim kurarken bulunduğu durumdan da güzellik kadar olmasa da etkilenebilir. Yabancı bayanlar, Türkiye'deki bayanların aksine kendilerine yapılan her komplimanı laf atma , tabiri caizse '' yazmak ''olarak algılamayacak kadar rahat bayanlar olabiliyor... Belki de yetiştikleri rahat atmosferden dolayı, erkekler ile iletişimleri de daha sıcak ve sosyal.
 • Paylaş
Bu sorunun yanıtı şurada: Türk erkekleri yabancı kızlara meraklılarsa, niçin kızlarını yabancı kızlar gibi yetiştirmiyorlar?
 • Paylaş
1

Utku Yücel,  Küçüklüğünden beri sürekli benzer kültüre sahip kızlarla bir arada olduklarından onları heyecanlandıracak bir şey bulamayacaklarını düşünmüyorlar.
Yabancı kızlar rahatlıklarıyla, güzellikleriyle, iyi yanlarıyla gösteriliyor. Çoğu erkek bahsettiği yabancı kızı bir filmde görüyor. Hepsinin aynı olacağı izlenimine kapılıyor.
Hatta Amerika'da çekilmiş bir film gördüğümüzde ne kadar güzel evleri var deriz ama bize gösterilen güzel olanlardır.

Bu fark makarna ile spagetti arasındaki fark kadar bir fark.

Yurdum erkeklerinin yarısı yabancı Kadınla beraber değil sonuçta.

Tilki hesabı döner dolaşır kürkçü dükkanına döner.

Ve final, yabancı kadınların yurdum kadınlarından daha sevişgen olduğu kanısı ile erkekler yabancı kadına ilgi duyar işin özü budur. Lafı uzatmaya gerek yok : -) : -)

bunu yapan bir kadın sizce nereliridir :9

 • Paylaş
Bu durumun sadece erkekler için geçerli olduğunu düşünmüyorum. Hem genetik faktörlerden hem de farklı olanın çoğu zaman ilgi çekici olması nedeni ile Türk kızlarının da yabancı erkeklere karşı merakı olduğunu düşünüyorum, çevremde görüyorum.
Tanıdığım yabancı insanların da, belki biraz farklı bir kültürle muhatap oldukları için, biraz da gerçekten kendi karakterleri öyle olduğu için, oldukça saygılı insanlar olduğunu görüyorum. Ve gerçekten, özellikle Avrupa'lılar, ne düşünüyorlarsa, ne hissediyorlarsa direkt söylüyorlar. Bu iki özellik de muhabbetlerin pozitif geçmesine sebep oluyor.
Yalnız zaman geçtikçe, farklı ve göze güzel gelen özelliklerin yanında zamanla bize olumsuz gelen, bize uymayan özelliklerin de ortaya çıkacağını düşünüyorum. Başta ilginç olanın verdiği pozitif duygu yoğunluğu, zamanla hayatın gerçeklerine döndürebilir. . .
 • Paylaş
Bence Türk kadınların da yabancı erkeklere ilgisi çok bunun nedeni olarak iki taraf için de daha farklı heyecan olması gelmiyor diyemeyeceğim. Kendin gibi olmak daha kolay oluyor öncelikle, Türk kadını, erkeği tüm omuzlarındaki zorunlulukları hissetmeden direkt konuşabiliyor. Beklentiler olması gereken değil içten gelen oluyor.

Yabancıların bakış açısında ben ve karşıdakini aitlik anlayışında sahiplenmesinde kaba olacak ama sahip rolü bulunmuyor bu neden ile daha keyifli bir ilişki oluyor. Yabancı birinin avantajı bazen dezavantajı olmuyor değil... Sonuçta farklı espiri anlayışları ortamlarda 1. sorun oluyor. Onun dışında kendi dili olmadığı için iki tarafında kullandığı bir yerde bazen kavga ve gereksiz soru, kelimelere gerek kalmıyor olan biten daha çok anlayışa bırakan bir alana sahip oluyor bunu çok keyifli olduğunu düşünüyorum. Ama sonuç ben yapamadım yürümesi zor bir birliktelik oluyor sonuç herkes alıştığı kalıpları bazen küçük kıskançlıkları (yabancı erkeklerde neredeyse yok) , fedakarlık emareleri (birey olarak yabancılarda önce ben daha oturdu için bizi bu konuda anlamıyorlar) bizimkilerle uymuyor.
 • Paylaş
1

Ayhan Şimşek, "Kendin gibi olmak daha kolay oluyor" yorumunu çok önemli. İşte bu noktada hayatımıza çocukluktan gelen bir mahalle baskısı giriyor. Bunda ne kadının suçu var ne de erkeğin. Bu tamamen on yüz yıllar boyunca kültürümüzde olağan gelen bir problem. Yoksa herkes çiçek herkes elma yani:)

Beyaz ten, sarı saç, renkli göz, uzun boy, uzun bacak, yağsız vücut.
 • Paylaş
2

Mervey, Bizde de var onlardan , çok olmasa da var . Bence sebep farklı :)

Mehmet Bozdağ, bizim adetlerimize göre kızlar daha edeepli.yabancı kızları daha çok sex makinaası olarak gördüğümüzden ilgimizi çekiolar dmekki

Bilimsel bir açıklaması var. Genetik çeşitlilik dürtüsü. Sürekli farklı genetiğe sahip birinden çocuk yapmak ve bu şekilde çocukların daha sağlıklı dayanıklı olacağı dürtüsü... İçgüdüsel bir şey... Deneyleri var bunun, yayınlandı NTV'de.
 • Paylaş
Atıp tutmaya gelince Türk kızları hemen ar edep sahibi oluyorlar. Yabancı kadınlar erkeklere karşı daha saygılı. Kesinlikle daha güzel ve bakımlılar. Kolay ilişki isteyenler için de rezil olmama gibi bir durum söz konusu. Performans açısından da Türk kızlarının yabancı uyruklu bayanlara rakip olması söz konusu değil. He bir de sormuyorlar araban var mı? Ne iş yapıyorsun? Maaşın ne kadar? Ailenin durumu nasıl? Türk kızlarının kriterlerini de biliyoruz yani kimse saf Anadolu kadını rollerini üstlenmesin. He hanım hanımcık tertemiz kızlarımız elbette yabancı bayanlardan çok daha kıymetlidir. Ama inanın yabancı kadın bulmak, temiz ahlaklı Türk kızı bulmaktan çok daha kolay.
 • Paylaş
:)Türk kızlarının yabancı erkeklere merakı nereden geliyorsa!
 • Paylaş
3

Sevgiseli, Hiç öyle bir merakım olmadığı gibi bana itici gelir.

Eskiz, :)ne mutlu sana

Sevgiseli, Mutlu ben. :)

Her şeyden önce rahatlar.
Bulundukları çoğu şart altında mutlu olmasını ve çözüm odaklı sorgulamayı oldukça iyi başarabiliyorlar.

Kafalarında bir problemi kurdukça kurmuyor direk soruyorlar. Neden? Ve cevaplarını aldıktan sonra o probleme dair yeni model tam anlamıyla yaşam formatına giriyor ve hata tekrarlanmıyor. Kısacası ders almasını çok iyi biliyorlar.
Aldıkları bu derse dair bir tezatlık yaşadıklarında ilişkiyi direk bitirebiliyorlar. Saygıya birinci dereceden önem vermeleri karşılaşılan çoğu problemin konuşarak aşılmasına etken oluyor.

Kültür kaynaklı tabuları daha az. Mahalle baskısıyla büyümemiş olduklarından yapmak istediklerini yaparken ilk kendilerini düşünmeleri önce kendilerine sonra çevrelerine hissedilebilir bir güven, enerji yayıyor.
Gözlerinizin içine başka türlü bakıyor, kadınlığını nimetten sanıp bir parmak hareketiyle dünyayı dize getirmeye çalışmıyorlar.
Ne istediklerini bildiklerinden tatilde olsun iş amaçlı bir gezide olsun önceden yapılan araştırmalar dahilinde yaratılan ilk fırsatta o zaman dilimi sinekten yağ çıkartırcasına değerlendiriliyor.

Üşenmek, yorgunluk önceden planlanmış olan hareket eylemlerinin önüne geçemediği gibi 1 hafta veya 1 ay önceden de olsa bir söz verilmişse o gün geldiğinde o saatte tekrardan bir teyide gerek duymadan orada olabiliyorlar. Ve bu durumu son derece normal, olması gereken bir tutum olarak görüp; bizde de durum şöyle dediğimiz de çok güzel şaşırıp çok daha çekici olabiliyorlar:) )
Yani yeme de yanında yat derler ya:) Yok öyle değil sen yat ben evi de süpürürüm, yemeği de yaparım, markete de giderim diyeceğim ama imkanı yok beraber yapacağız hepsini deme kapasiteleri oldukça yüksek:) )
**
Bu hayatı algılayış farkının matbaanın bize geç gelmişliğine bağlıyorum:D
 • Paylaş
İnsan nefsi işte belki de Türk erkekleri Yabancı olsa bu seferde Türk kızlarını beğenirlerdi .
 • Paylaş
1

Sema Gürsöy, Aynen doğru yorumlamışsınız

çok normal bir meraktır. Burda anahtar kelime kız değil yabancıdır. Yabancı olan şeyi merak etmek insanın doğasında vardır. Birde bu videoyu buldum :))
59saniye.com/turk-kizi-olmak-vine
 • Paylaş
Türk kızlarının fiziksel açıdan bi eksikleri olduğundan değil de yabancıların başlı başına yabancı olmaları farklı olmaları yetiyor bence. Bunun yanında biraz tanıdıktan sonra anlaşması çok daha kolay insanlar olmaları onları daha çekici yapıyor. Yani türk kızlarında (genel olarak kadın-erkek eşitliği olmayan ülkelerde) kendini üstün sayma var kesinlikle. Bu da kadınların şuçu değil tabi ki kendini değerli saymazsan zaten erkek de eziyor; yok olur gidersin. O yüzden en başta toplumun yapısında bi sorun var bence.
 • Paylaş
Aynı özelliklerin Türk kızlarında olduğunu düşündüğümüzde yabancıyla arasında kocaman bir fark oluşur. Türk kızınınki tavan yapmıştır yabancıda buna çok ender rastlarsın. Tek farkları da budur zaten.
 • Paylaş
Çok güzeller. Türk kızları kendilerini bir şey sanıyorlar.
 • Paylaş
Komşunun tavuğu komşuya kaz görünür atasözünden dolayı olabilir.
 • Paylaş
Yasayanlar, kendimi kral gibi hissediyorum diyor, yasamak isteyenler o ne guzellik be abi yetmez mi diyor, rakipleri kiskanclik icinde kivraniyor. Demek ki iyi bir sey.
 • Paylaş
Ben kısaca özetleyeyim; Türk kızlarının çoğunun suratına bakmadığı ya da bir Türk kızını tavlamayı beceremeyen erkekler bence çoğunlukla yabancı hatunla takılıyor ki bunun nedeni yabancı kız zaten tatile gelmiştir. Tatil psikolojisi rahattır da. Tavlaması, sohbet etmesi kolaydır. O yüzden yabancı hatunlar bu tür erkekleri yormadığından seçim bu yönde olur.
 • Paylaş
Bizim yabancı kızlara ilgimiz olduğunu da nereden çıkardınız : ) tamam durun, bu söylediğimi bende inanmadım : )

Aslında bunun tüm suçlusu medya denebilir. Zamanında özellikle turist kesimini öyle bir algılattı ki Türkiye'de bakış açısı değişti.

Neyse ki ben seviyorum ülke insanımı : )
 • Paylaş
Yabancı kızlar her konuda daha rahat ve cesurlar. Türk erkeklerine kendilerinin bastırılmış ve açığa çıkarılmamış duygularına cazip geliyorlar.
 • Paylaş
Kabrisleri yok, cekememezlik olayi sifir, erkegini bogmuyorlar, bir yere gittimmi kendini erkekge tasitmiyor, bir kere optun diye benimle evlenmek zorundasin demiyor, ailesi iliskinize asla karismaz vb bircok etken
 • Paylaş
Tamamıyla bilinmezliğin verdiği gizemden. Yanındaki etrafındaki bi süreden sonra ister istemez sıradanlaşıyo. Sende bu böyleyse diğerleri nasıldır diye meraklanıyon
 • Paylaş
Kıymetimizi çok daha iyi biliyorlar.
 • Paylaş
10 Tane Avrupalı kadın 1 tane Türk kızının maneviyatına yetişemez. Avrupalı kadınların çoğunun içine edep anlayışı yerleşmemiş,kibirli insanlar. Sadece Allah'ın onlara verdiği görüntüyü marifet sanıyorlar, bizde de öyle tipler var ama avrupa ve amerikadaki kadar yoğun değil. Ancak ahlaksız bir türk erkeği öyle kadınlara kanar.

Ama bazı Türk kadınlarının içerisinde de bazı maneviyattan nasibini almamış ahlakı düşük ve cadoloz olanlar varki onlardan bıkkınlık ve nefret duyan bazı türk erkekleri baştan dikkatli seçim yapamadıklarının farkında olmadan, sığı bir yurtdışı merakına kapılıyorlar bence. Baştan iyi seçim yapamamayla alakalı kısacası. Dikkat etselerdi türk kızlarının çoğunda, herşeyden önemli manevi bir nitelikleri olduğunu farkederlerdi.
 • Paylaş
37

Hakan, Avrupalı Müslüman bir kadının maneviyatı kaç Türk kızına denk oluyor bu hesaba göre. Yada Hristiyan bir Türk kızı kaçıncı dereceden ahlaksız size göre. Gagavuz Türkleri komple ahlaksız mı.?

Ayhan Şimşek, Bu ergenliğin veri kaynağını bende merak ettim. Bu arada haz etmesem de bi'eksi de benden geldi.

Balık, Batı ülkelerinden (Canada, Amerika, Fransa, Polonya, İspanya, İtalya, İngiltere...) yüzyüze birçok kız tanıdım öyle bir defa konuşmakda değil bu aylarca diyalog içerisinde ve aynı mekanlarda bulunduk. Çoğunda türk kızlarındaki maneviyatı göremedim. Ne zaman bir türk kızı görsem direk o anadolu nizamının verdiği maneviyat hissediliyordu. Ben hissettiklerimi yalan yanlış veriler veya ölçüler ile değişmem. Başkalarının mutluluk veren yalanları beni ilgilendirmez. Aralarında birçok kez muhabbet edince batıdaki kızların nasıl kişiliklere sahip olduğu farkettim birkere. Kaldıki cevaplarımı beğenmemeniz benim bildiğim doğruları değiştirmiyor. Önce anlatın bakalım batılı kızları savunmanıza sebebiyet veren ne gördünüz? Hem memleketinizi övüyorum gelip bana karşı cephe alıyorsunuz.

Hakan, Eksi yedi alan yalanlarımız olmadı Allaha şükür. Türk milliyetçiliğini ayaklar altına alan yalancıların peşinde de değiliz hepsi bu. Bir yalanı beğenmedim. Kaldıki yazıda beğeni alacak kalitede değil. Faşist bir ön yargı üstelik sahte ve ergen geyiği.

Balık, Yalan dünyanın eksisi doğru dünyanın artısıdır. Dine aykırı davranıp Allah'a şükür etmen gözümden kaçmadı. Türk milliyetçiliğini değil ırk milliyetçiliğini ayaklarım altına alıyorum. Türk deyince ırk olmuyormu? Kalite birkaç tıklı beğeniyle ölçülüyorsa iki üç tane yanıtını beğeneyimde kaliten yükselsin. Faşitlik faşistlerin bileceği iştir ben anlamam o işlerden.

Hakan, Yazdığınız her iki yorumu, benim yazdıklarımı okumadan bir okuyun içinde bulunduğunuz açmazı görürsünüz. Din ile iman arasındaki dev farkı öğrenmeniz dileğiyle ile.

Balık, soru "türk erkekleri" diye sorulmuş ben de "türk kızları" diye yanıt verdim. anadolu erkekleri dense anadolu kızları derdim. ne sorulmuşsa ona yanıt verdim.
Diğer konuya gelicek olursak; İman dinden gelir. İmansız olanların dini ise kendilerinedir. Arada fark gözeteceksek fark bu.

Hakan, Avrupalı ile Türk kıyası yapıyorsunuz ama. :-):-) amaaan neyse yaw . Uzar bu. Lazım değil. :-):-)

Balık, Çinli ile Amerikalı kıyası da yaparım sorunun nasıl sorulduğuna bağlı. "Yabancı ve Türk" denmiş ben de ona göre en doğru cevabı verdim sen nasıl algılıyorsun? Irk milliyetçiliği olarak mı? o zaman cevaptan önce sorunun nasıl sorulduğuna bak. Sürekli aynı yanılgıya düşersen sürekli aynı yanıtı alırsın.

Hakan, Yanıt lazım değil
Sizler herşeyi yaparsınız hakkınız olur. Başkası yapınca kafir olur. Bu kafayı tanıyoruz ve çoook iyi biliyoruz. Çünkü sizin keserinizin sapı çoktur biri kırılsa diğeri ile yontarsınız. Bir kere bile durup vay arkadaş şurada yanlışım demezsiniz. Ön yargılarınız öyle büyüktür ki dinsiz sanırsınız kafanıza göre insanları, dinsiz diyemediğinizde de imanı zayıf der kurtulursunuz. Efendim sizleri çok iyi biliyorum o kadar çoksunuzki bu ülkede sayenizde hırsızlar, yalancılar, uğursuzlar her daim köşeleri kaptılar . Köşede ekmek beklemekte sizlere istikbal oldu . Hayrını görün. Özden kaçın e mi bir ömür .

Ne de olsa tövbe yolu hep açık yapıştır anasını satıyım.

Balık, Bir birey olarak bişeyler söylerken "sizler" diyip bir kalıba koymanın alemi ne? Kendince tezlerle karşıma çıkıyorsun, yanıtlarım işine gelmeyince de "sizler şöyle, sizler böyle" diyip manasızca laf atıyorsun.

Ayhan Şimşek, Sevgili Balık, soruya yanıtınız oldukça sert ve ideolojik duruyor. Tabii bunda, arayışında olduğunuz dünyaya uygun karakter nitelendirmelerinin etkisi bariz görünüyor.
Ve en tabii hakkınızdır da bu seçimleriniz. Fakat bu çıkarımlarınızı topluma mal-etmeye kalktığınız noktalar inandırıcı görünmediğinden benden olumsuz tepki aldığınızı bilmenizi isterim.
Bu nokta da konuyu açmak gerekiyor:
Diyorsunuz ki dünyanın değişik coğrafyalarından kadın-insanlar (espri maiyetinde) geldiler, onlarca gün beraber yedik içtik konuştuk birbirimizi tanıdık.
Kesinlikle bahsettiğiniz bu form karşınızda ki hakkında fikir sahibi olmaya yetecek süreyi sağlamıştır size. Fakat, bu toplanmanın nedeni belli bir amaç doğrultusunda gerçekleştiyse gelenlerde o amaç doğrultusunda genelleme oluşturacak tek-tip insan maiyetinde olacaklardır ki bu durumun da sentez yaratmanız da bir geçerliliği kalmayacaktır.
Bu aynı vejetaryen insanlar arasında "et mi salata mı" gibi bir anket yapmaya benzer bir durum çıkartıyor.
Bu durum ne sizin hayat anlayışınızda bir hata olduğunu kanıtlıyor ne de şu eksi puanlamalar da bertaraf edildiğinizi...
Fakat her zaman söylerim en değerli olan insandır. Her nasıl yaşamak istiyorsa bu hakkıdır. Ta ki topluma mal olma noktasına kadar. O noktadan sonrası siyaset, ideolojidir ki bu da sizleri bizleri doğurur. Oysa ki tek doğru acıktığında paylaşılacak tek bir lokmada olsa o somun parçasıdır. Bazen sıcak bir omuz. Dostluk.
Veya bir kadının fahişe olması benim hayal ettiğim dünyaya tezat diye ölmesini hak bulmamı gerektirmiyor.
Kutsal olan tek şey yaşam hakkı olmalı ve bu tartışmasız bir ideolojik bakış olarak görülmemelidir.
-
Söylemleriniz bu anlayışıma ters düştüğündendir fikir ayrılığımız. Keza bu fikirleri konuşmaya cesaret edip sabırla bunları tartıştıkça doğru tezlere ulaşabiliriz.
Sevgiler.

Balık@zindoz98
Dünyaya uygun karakter arayışı olsa "şöyle olsun" gibi bir sözcük kullanırdım kullanmadım demekki bir arayış bir istek tespitiniz yanlış.

Topluma mal etseydim genelleme yapardım dikkat ederseniz "içerisinde olanlar var ki" diyerek bazılarından bahsettim. Hepsini demediğimi görüyorsunuz yani genelleme yaptığım tespitiniz de yanlış.

Belli bir amaç için gelmediler ben onların olduğu ülkede bulundum. Yani yine yanlış bir çıkarımla beni değerlendirdiniz.
bütün bu yanlış tespitler üzerine birde hayat anlayışıma dair yanlış bir tespitle sonuçlandırmanıza şaşırmadım.

Ben halen dediğim sözlerin arkasındayım. İsteyen beğenmez ama yazdıklarımı yanlış anlayıp da bana karşı cephe almanız doğru değil.

Ayhan Şimşek, 1)-
Balık demiş ki;
10 Tane Avrupalı kadın 1 tane Türk kızının maneviyatına yetişemez.
Ayhan demiş ki;
Soruya yanıtınız oldukça sert ve ideolojik duruyor. Tabii bunda, arayışında olduğunuz dünyaya uygun karakter nitelendirmelerinin etkisi bariz görünüyor.

2)-
Balık demiş ki;
a)-Avrupalı kadınların çoğunun içine edep anlayışı yerleşmemiş,kibirli insanlar.
b)-10 Tane Avrupalı kadın 1 tane Türk kızının maneviyatına yetişemez.
Ayhan demiş ki; (bu söyledikleriniz bir genellemedir veya genellemenin tanımını bilmiyorsunuz.)
...çıkarımlarınızı topluma mal-etmeye kalktığınız noktalar inandırıcı görünmediğinden benden olumsuz tepki aldığınızı bilmenizi isterim.

3)-
Balık demiş ki;
a)-Batı ülkelerinDEN (Canada, Amerika, Fransa, Polonya, İspanya, İtalya, İngiltere...) yüzyüze birçok kız tanıdım.
Ayhan der ki;
Cümlede kullandığınız -dan,-den takısı gitmediğinizi geldiklerini ifade eden anlam takısıdır. Yani yorumumda bir hata varsa bunun nedeni, anlamını bilmeden kullandığınız -dan-den takısından kaynaklanmaktadır.

4)-Her şey ortadadır.
5)-Ortadadır her şey.
6)- Nereye kadar?

Balık, 1- Eğer maneviyat savunuluyorsa iyi bişey savunuluyor. İdeoloji maneviyat içermiyorsa nedir?
2- daha sonra "çoğunun" demişim. demekki ben bişeyin doğrusunu yazınca sen inatla yanlışına odaklanıyorsun sana genelleme yapmadığımı ısrarla dememe rağmen.
3- den takısı "içeriğinden" anlamında. yani "sütten sağlık gelir" dediğinde sağlık sütten çıkıp sana koşarak gelmez halen sütün içindedir. ya ben zaten sana açıklamasını yaparken neyi nasıl anlattığımı izah ettim. sen kendini haklı çıkarmak uğruna görmezden geliyorsun anlatmaya çalıştığım şeyi.

4) aynen
5) aynen
6) beni doğru anlayıncaya kadar.

Hakan, Siz sizsiniz çünkü, size siz demezsem aramızda ki farkı anlamakta zorlanır insanlar. Evet siz bir tarafa ben bir tarafa. Hatta sizden uzak olan Allaha yakın olur. O derece tarafım ben.

Balık, Yaftalamaya yer bulamayınca başka insanları sözlerine dahil edip "siz" diyorsun. Git aptallarla konuş, onlar üzerine alınır ve böylece onlar yaftalandıkça mutlu olursun belki.

Hakan, mantıklı bir tavsiye. onlar bile anlar yazdıklarımı. sağolun.

Balık, Evet aptallar bile ne kadar lüzumsuz bir çaban olduğunu yazdıklarından anlar.

Hakan, Nick süper yaaa, Balık tam olmuş. Attığım gibi kapıyor oltayı. Maşallah Maşallah :-):-):-):-):-):-):-)

Balık, Evet oltayi kaptigim gibi seni denize öyle bir çekmişimki sayemde Allah'ın adını sıkca anmaya başladın. Hadi hayırlısı

Hakan, Senin önce iman etmen lazım.

Ayhan Şimşek@hakkan adamın yazdıklarının topluma faydası olsa bu kadar eksi-olumsuz puanlama almaz. Bence görme gitsin sende :)

Balık, Mesele yaratanımıza iman ise elbette.

Belgi Saygı, Arkadaşların eleştirilerine ek olarak cesur bir KADIN olarak devreye girmek isterim.
10 Avrupalı kadın ve 1 Türk kızı tabiriniz yeterlidir benim nazarımda. Cinsiyetler bellidir kadın ve erkek, kızlar ve erkek değil. Kadın kelimesinin yaygın kullanımda bakire olmayan (evli veya değil) şeklinde kullanıldığını bildiğimize göre, Türk kızı diye adlandırdığınız varlığın bakireliğinden dem vurduğunuz aşikar. Bekaret bu kadar değerliyse lütfen bir kiliseye kapanın en bakirler ve bakireler oradadır sanırım. Bunu böyle dillendirmeyip edepten ve görgülerinden konuşarak ifade ettiğiniz de gözümden kaçmamıştır zira. Kimsenin edebi, kimsenin adabı, kimsenin imanı hele bir müslüman kişi tarafından değerlendirilemez benim bildiğim. O yaratanla kul arasındadır. Bu bilgi birikimlerinizi böylesi bir tutumla sergilemenizi, karalama yoluyla, ayrıca ahlaksızlıktır diye düşünüyorum. Sizi inancınızla sorgulamak niyetinde değilim, sizi savunduğunuz değerleri hatırlatmak niyetindeyim.

Balık@zindoz98 Daha önce dediğim gibi.; Eğer puanlama kalitenizi yükseltiyorsa birkaç cevabinizi beğeneyimde kaliteniz yükselsin.

Balık, Belgi ne cesaretliymissin direk bekaretten girdin konuya. Ben hic bekareti hesap etmemistim cevap yazarken.

Belgi Saygı, bunu yazmana gerek yoktu. Senin böyle cevap vereceğini yazdığım yorumda özellikle de belirttim oysa ki :)))

Belgi Saygı, Cesaret imandan gelir, korkma!

Ayhan Şimşek, saldalyeye oturduğunda ayakları yere değiyor ama ergen hala ablası :) yinede kızma sen ona!

Balık, Belgi Cesaretin imandan geliyorsa problem yok.
Ayhan sende cumle kurabiliyorsun ama sebebine vakif degilsin.

Belgi Saygı, yok sen yine anlayamadın iman meselesini, aynı dine mensup değiliz çünkü. Hoş bana kalsa hangi dinden olduğunda imana engel değil. Neyse ben vazifemi tamamlayayım. Sonra kızmış gibi oluyorum. .

Balık, Neyse en azından Türkçe konuşuyorsun.

Hakan, Ayhan bey ve belgi hanım lütfen yorumlarınızı yaparken virgül, ünlem, ki, de, da, gibi anlamı zenginleştiren aynı zamanda zekayı zorlayan yöntemler kullanmayın lütfen ama yaaa :-):-):-)

Belgi Saygı, Neden @hakkan bey anlamak zor geldiyse, anlatayım size de ;)

Hakan, Bi de uzun yazmayın, belgi hanım yukarıdaki alt yorumlardan da anlaşılacağı üzere anlamıyorum efenim doğrudur. Çaktırmamaya çalıştım ama beceremedim galiba malum hafızam 6 Sn civarında.

Belgi Saygı, :))) yeterince işgal ettik sanırım. başka bir yoruma diyelim.